Son Dakika

BAŞKAN SARI: ‘AMASYALI ESNAFLARDAN KİRALARA ZAM YOK’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 2021 yılında belediyeye ait dükkanlarda faaliyet gösteren esnafların kiralarında herhangi bir artış yapılmayacağını belirtti

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 2021 yılında belediyeye ait dükkanlarda faaliyet gösteren esnafların kiralarında herhangi bir artış yapılmayacağını belirtti.
Başkan Sarı açıklamasında;Pandemi sürecinde kriz,sıkıntı yaşamaktayız. ilk belediyeye geldiğimizde bu belediyeyi tüccar gibi yapacağımıza söz verdik.
Tüm vatandaşlarımızdan 3 aylık kirayı almadık şimdi bir müjdeyle Amasya halkına
01.01.2021 yılı itibariyle Amasyalıların kullandığı içme suyuna yüzde 50 oranında indirim yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ikinci müjde olarak ta belediyeye ait dükkanlarda faaliyet gösteren 402 esnafın kiralarında herhangi bir artış yapılmayacağını ifade etti.
Amasya’mızda akan tüm kullanılan içme sularına yüzde 50 indirim yaptık
2021 yılına Amasyalılara önemli bir müjde vererek başladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “Verdiğimiz sözü yerine getirerek, 01.01.2021 yılından itibaren Amasya’mızda akan tüm kullanılan içme sularına yüzde 50 indirim yaptık. Yaptığımız bu çalışma ile bir evim bir aylık ekmek masrafını daha rahat karşı-lamalarını sağlamış olduk. Bunu yaparken de duruşumuzun ve görüşümüzün bize yüklediği sorumluluğu yerine getirmiş oluyoruz.
Yaptığımız çalışmanın içerisinde siyasetin dışında bir tavır ve bir duruş var. kimsenin yarından garantisi yok Lakin bugünde olsa yarında olsa İnsanların son saniyesi de olsa duru-şunu her daim göstermesi gerektiğine inanıyorum” dedi.
Sarı sözlerine şu şekilde devam etti; Vatandaşlarımızda bizden bir duruş istiyor, bize yakışan bir tavır istiyor,bizi görmeniz lazım diyor.
Malum esnaflarımız kapalı,açılacak ama bu noktada devletin dikkat etmesi lazım bu korona virüsten kurtulacağız. Ben Amasya belediye Başkanı olarak bu şehrin bir evladı olarak Amasya halkına yakınan bilerek bu şehrin evladıyım hep yanındayım”dedi
‘2021 ESNAFLARA KİRA ARTIŞI YAPILMAYACAK’
Dünya’da ve ülke genelinde etkisini gösteren Pandemi nedeniyle vatandaşların ve esnaf-ların zor bir süreç geçirdiklerini belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı “Bu süreçte virüsün getirdiği bir sıkıntı ile baş başayız. Bu sıkıntıyı öncelikle esnaflarımız çekiyor.hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğimizi Bu manada meclis üyesi arkadaşlarımız yaptığımız istişareler doğrultusunda 01.01.2021 yılı itibariyle yenilenmesi gereken kira ücret-lerinde herhangi bir artış yapılmaması noktasında fikir birliği yaptık.
2022 yılına kadar herkes aynı kirayı ödeyecek Amasyada kiralara zam yok Belediyemize ait dükkanlarımızda faaliyet gösteren 402 esnafımızın kiralarında hiçbir artış yapmayacağımızı buradan beyan etmek istiyorum. Esnaflarımız 2020 yılında ödedikleri kira ücretini, 2021 yılında da aynı ölçüde ödemeye devam edecek. Bu zor süreçte esnaflarımızın bir nebze daha nefes alabilmeleri için kira ücretlerine zam yapmama kararı aldık.” şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı