Son Dakika

Başkan Sarı, Başbuğ Alparslan Türkeş Hatıra Ormanında Fidan Dikti

Başkan Sarı, Başbuğ Alparslan Türkeş Hatıra Ormanında Fidan Dikti

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Ülkü Ocakları tarafından organize edilen Alparslan Türkeş hatıra ormanında merhum Başbuğ, efsane Belediye Başkanı Ahmet Çekin ve Ülkücü şehitlerin adının verildiği fidan dikim etkinliğine katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından belde emek sitesi mevkiinde oluşturulan ve Alpaslan Türkeş hatıra ormanı ismi verilen bölgenin ağaçlandırılması için düzenlenen fidan dikim etkinliğine katıldı. Başkan Sarı, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çoban, Hasan Şahin, birim müdürleri, Ülkü Ocakları ve vatandaşların katıldığı programda dikilen fidanlara Merhum başbuğ Alpaslan Türkeş ve Efsane Belediye Başkanı Ahmet Çekin başta olmak üzere Amasyalı şehitlerimiz, Kağan Kılıç, Ömer Faruk Bursa, Recep Bodur, Arslan Kulaksız, İdris Bolat, İbrahim Karaaslan, Recep Gülen, Bülent Ay ve Ahmet Özsoy’un isimleri verildi. Diğer şehitlerimiz için de fidan dikimleri devam edecektir.

Görüntünün olası içeriği: 20 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Amasya Ülkü Ocakları Başkanı Recep Dip, burada yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; “Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak adına, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezimizin bizlere talimatı olan her şehit adına bir fidan dikimi gerçekleştirdik. Bizlere bu ortamı hazırlayan başta Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Sarı beyefendiye, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, genç kardeşlerimize ve Belediye Birim Müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Görüntünün olası içeriği: ayakta duran insanlar, gökyüzü, ağaç, açık hava ve doğa

BAŞKAN SARI: “BU MEMLEKETE KİM HİZMET ETMİŞSE, RUHUNA FATİHA OKUMAK BOYNUMUZUN BORCU”

Daha sonra söz alan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise şunları söyledi; “Yol ararken yolculuğumuzu başlatan kıymetli büyüğümüz, olmaz denenlerin olduğu dönemlerin yüce insanı, rahmetli eski Belediye Başkanımız Ahmet Çekin, İnsanları kalben seven, kimseyi kırmayan, herhangi bir maddi manevi menfaat gözetmeden, insanların işine koşan bir şahsiyetti. Bizde onun çizdiği yolda ve o noktada hareket ediyoruz. Şuan oturduğumuz makam onun makamıdır. Yol önderimiz, büyüğümüzdür. Burada diktiğimizi fidanlardan yan yana olan iki tanesinden biri rahmetli başbuğumuz birisi de kıymetli büyüğümüz merhum Ahmet Çekin’in anısına binaen dikilmiştir. Kıymetli başbuğumuzun adını verdiğimiz hatıra ormanına ülkücü şehitlerimiz anısına fidan dikimi gerçekleştirdik. Ülkücü olmak asaletli ve adaletli olmayı gerektirir. Asaletli olmayandan adaletli olması beklenemez. Bu yolun adı tek kelime ile sıratı müstakim yoludur. Bu yolun adı vatandaşlara hizmet etmek, hadim olma yoludur. Bu memlekete kim hizmet etmişse, ruhuna Fatiha okumak boynumuzun borcudur. Ülkücü tarz, ülkücü duruş bunu gerektirir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın” diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 19 kişi, ayakta duran insanlar

Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çoban ve Hasan Şahin’de günün önemine binaen birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından Başkan Sarı ve beraberindekiler Başbuğ Alparslan Türkeş Hatıra ormanının tabelasına ilk harcı döktüler. Akabinde Sarı, mahalle sakinleri ile sohbet ederek, istek ve taleplerini dinledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.