GÜNCEL HABER

BAŞKAN SARI ‘BİZ SÖZ VERİRSEK, YAPARIZ’

SARI: ‘11 Bin 250 Metrekare Alanda Doğal Bir Hayvan Barınağı Oluşturuyoruz’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı; “Amasya’mızın şuandaki mevcut olduğu barınağın 11 bin 250 metrekarelik alanını doğal bir hayvan barınağı olarak modernleştiriyoruz.
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile şehre kazandırılacak olan Modern Hayvan Barınağının Protokolü’nü İmzalayan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, burada yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “Şuanda virüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde biz bütün tedbirlerimizi alarak, Amasyalı hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu anlamda şunu söylemek isterim ki biz söz verdik mi yaparız.
Bizim sözümüz hiçbir şansın üzerine olmaz. Bizim sözümüz Amasyalıya, bizim sözümüz Amasyalının menfaatinedir. Tabi bu verdiğimiz sözlerden bir tanesi de Cenabı hakkın yarattığı, can verdiği varlıklar var. İşte bu bahsettiklerim sokak hayvanlarımızdır. Gün geldi ve söylediğimiz gibi Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile anlaşarak, Amasya’mızın şuandaki mevcut olduğu barınağın 11 bin 250 metrekarelik alanını doğal bir hayvan barınağı haline dönüştürüyoruz.
Bu projenin içerisinde hayvan hastanesi, bakım ve acil servisleri olmak kaydı ile tüm ameliyat yapılacak operas-yonlar dahil bir mekan oluş-turuyoruz. İnsanlarımıza toplu konutlarla mekan yapılıyor.
Burada da Allahuteala’nın can verdiği hayvanlarımıza modern bir yer yapmak için önemli bir adımı atmış bulun-maktayız.
Belki Türkiye’de tektir diye düşünüyorum. 11 bin 250 metrekare alanda doğal bir barınak oluşturuyoruz.
Etrafını çeviriyoruz, hay-vanlar barınakta geziorlar. Akşam olduğunda aynı otele girer gibi evlerine giriyorlar. Burada bunun dışında neler yaptığımızdan da bahsetmek istiyorum.
Evcil hayvanınız varsa ve tatile gitmek istediğinizde bırakabilecek bir kimsenin yok ise bizlere emanet edebilirsiniz. Veya torununuz, çocuğunuz gelip bizim barınaktan hayvan seçip, 1-2 ay onları misafir ettikten sonra tekrar getirip bizim barınağa bırakabilirsiniz. İstediğiniz zaman barınağımızda bulunan hayvanları sahiplenebiliyorsunuz.
İstediğiniz zamanda tekrar geri iade edebiliyorsunuz. Burada hedeflediğimiz amaç hem hayvanlarımızın huzuru hem de insanlarımızın mutlu olabilmeleri için elimizden gelen tüm gayretleri gösteriyoruz.
Bu manada bugün burada verdiğimiz sözlerden bir tanesi olan modern hayvan barınağımızın protokolünü imzalamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Hayata geçireceğimiz projemizin Amasya’mıza ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı