GÜNCEL HABER

BAŞKAN SARI: ‘BU YIL AMASYASPOR’U 3.LİGE ÇIKARACAĞIZ’

BAŞKAN SARI: ‘BU YIL AMASYASPOR’U 3.LİGE ÇIKARACAĞIZ’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sa-rı,Amasya spor Belediye tesislerinde basın toplantısı düzenledi.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya spor’un yeni oluşturulacak yönetim, Teknik heyet ve futbolcular ile bu yıl 3. lige çıkaca-ğını söyledi. Aylardır belirsizliğini koruyan Amasyaspor 1968 FK nin serüvenine son noktayı Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı koydu.
Başkan Mehmet Sarı konuşmalarında şu ifadelere yer verdi;Herşeyden önce Amasya Sporumuza başarılar dilemekle kalma-yacağız kesinlikle başardığımızda gayretimiz var.Amasya spor sevenlere,gönül veren-lerine de Amasya halkınada diyoruz ki;Birkaç gündür amasya sporla alakalı söylemler vardı. “Bugüne kadar Amasya Spora emeği geçen başta Metin Genç kardeşimiz ve yö-netimi olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.
Artık dedikodu yok, emekleri olan hiç bir arkadaşımıza hakaret yok, bu manada önü-müzde çok kısa zaman var, yarından itibaren yeni bir hocayla yeni bir yönetimle ve Amasya halkıyla bütünleşerek şampiyonluğa kenetleneceğiz. Sarı;Taş üstüne taş koyan herkezden Allah razı olsun meseleye öyle ba-kıyoruz.
Başarıyı kutlamak gönül işidir çünkü ba-şarı kıskanılır eleştiriye geldiğimiz zaman he-pimiz ayarsızca eleştiri yapılabiliyor.
Bu manada biz eleştiren değil eşleş-tiren,ayrıştıran değil birleştiren noktasında yani amasyadır”dedi
‘AMASYASPOR LAYIK OLDUĞU YERE GELECEK’
1,5 yılın sonunda artık yeşil beyazlı bay-rakları Amasyalıların tekrar evlerine asma za-manının geldiğini belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmalarının de-vamında; Herkes kenetlenerek, destek olursa ben inanıyorum başarı gelecektir. Bu an-lamda ismini şimdi açıklamak istemiyoruz ama ülkemizde iki takımı şampiyon yapan bir hoca ile anlaşmak üzereyiz. Yeni hocamızla takımımız hazırlıklara başlayacak ve özlenen profesyonel lige takımımız inşallah bu sene kavuşacak.
Bu şehrin Belediye Başkanı olarak taşın altına elimi koydum. Ben ikinciliği hiçbir za-man başarı olarak görmedim. Ben her zaman birincilik için mücadele edrim. Sonunda da mutlu sona ula-şırım. Bizde şehrimizle birlikte birlik ve beraberlik içe-risinde el birliği ile takımımızı sezon sonunda mutlu sona ulaş-tıracağız” ifadelerine yer verdi
Düzenlenen basın top-lantısında, gelişmeleri enine boyuna açıklayan Başkan Sarı, şehrimizin takımı olan Amasyaspor’un bu yıl özlenen profesyonel lige çıkacağını söyledi. Basın toplantısına Başkan Sarı’nın yanı sıra, Baş-danışman Ahmet Yenihan, Be-lediye Başkan Yardımcısı Ha-san Şahin, Belediye Meclis Üyesi Celil İnce, ASFK Başkanı Naci Öztürk, İmar İşleri Müdürü Berati Kaynar, basın mensupları ve yeşil beyazlı renklere gönül vermiş taraftarlar katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı