Son Dakika

Başkan Sarı, Diyanet yayınları satış yeri açılışına katıldı

Başkan Sarı, Diyanet yayınları satış yeri açılışına katıldı

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Diyanet yayınları satış yerinin açılış programına katıldı.

İl Müftülüğü tarafından Sultan Bayezid Camisi içerisinde Amasyalılara hizmet edecek olan Diyanet yayınları satış yerinin açılış programına Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı iştirak etti. Açılış öncesi İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu günün önemine binaen bir konuşma yaptı.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar, düğün ve takım elbise

Akabinde söz alan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, konuşmasında şunları kaydetti; “Bugün hep birlikte bir güzelliğe şahit oluyoruz. Diyanet bizim olmazsa olmazlarımızdır. Diyanet yayınlarının da, açılışını yaptığımız bu noktada satışa sunulacak olması, Amasyalılar adına bir onurdur” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 25 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Daha sonra sırasıyla Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşleyen ve Amasya Valisi Dr. Osman Varol’da birer konuşma gerçekleştirdiler. Konuşmaların ardından Diyanet yayınları satış yerinin kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Açılış sonrası Başkan Sarı, yayın evinden Hadislerle İslam konulu 2 set alarak, birini Büyük ağa medresesine hediye etti.

Programa, Başkan Sarı’nın yanı sıra Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşleyen, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Kurum ve Kuruluşların Müdürleri, Din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı