Son Dakika

BAŞKAN SARI, İKİ YILIN DEĞERLENDİRMESİNİ CANLI YAYINDA YAPTI

BAŞKAN SARI, İKİ YILIN DEĞERLENDİRMESİNİ CANLI YAYINDA YAPTI

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 2. Yıla özel ger-çekleştirilen canlı yayın programında hayata geçirdiği pro-jeler ve çalışmalar hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Özümüzle Sözümüzle 2. Yıl Özel” Programı’nda projeler ve çalışmalar ile ilgili merak edilen soruları cevapladı. İlkeli duruş, ortak akıl, şeffaf ve üretken belediyecilik anlayışıyla çıkılan bu yolda dolu dolu geçen 2 yılı değerlendirmek adına canlı yayın programında gazetecilerin ve katılımcıların Amasya’ya dair gerçekleş-tirdikleri ve hayata geçirecekleri plan ve projeler hakkında merak edilen soruları yanıtladı.
‘AMACIMIZ MUTLU VE GÜVENLİ BİR ŞEHİR BIRAKMAK’
Şimdiye kadar gerçekleştirilen çalışmalarda hep şeffaflığı ön planda tuttuklarını ve Amasyalıların menfaatine olmayan hiç bir işin altına imza atmayacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti; “Göreve geldiğimiz günden bu yana 2 yılın hesabını vereceğim.
Bulunduğumuz makamı hemşehrilerimizin mülkü olarak görüyorum.
Benim arzum makam sevdasına kapılıp burada boş za-man geçirmek değil şehrimize faydalı hizmetlerde bulun-maktır. MHP Genel Başkanımız bilge liderimiz Sayın Dr. Dev-let Bahçeli beyden aldığımız emir doğrultusunda yol harita-mızı belirledik. Şeffaf belediyecilik anlayışı ile göreve gel-diğimiz ilk gün makam kapısını söktürdük.
“İnsanların en hayırlısı insanlara faydası bulunandır” ha-disi şerifine mazhar olmak için sizlere hayırlı işlerde faydalı olmak istiyorum. Amacımız görev süremiz tamamlandığında kanunlara uygun bir şekilde kul hakkını gözeterek arkamızda mutlu ve güvenli bir şehir bırakmaktır” dedi.
‘PANDEMİ SÜRECİNDE HEMŞEHRİLERİMİZİN YANINDA OLDUK’
Göreve geldikten kısa bir süre sonra korona virüs salgını sebe-biyle zorlu bir süreçten geçtiklerini belirten Başkan Sarı konuşmasının devamında; “Bu süreçte Türkiye’de ilk 1milyon maske ürettik. Hemşehrilerimizin zor zamanlarında yanlarında olduk. Temizlik ve dezenfekte çalışmalarına gece gündüz devam ettik” diye konuştu. Gazetecilerin ve katılım-cıların kendisine yönelttiği soruları da cevaplayan Sarı, Ak-dağ suyunu Amasya’ya kazandırdıktan sonra suyu %50 ucuzlattıklarını, teleferik ve tramvay projeleri ile şehri turizm açısından ilerleteceklerini belirtti.
Amasya Spor ile ilgili sorulan soruya ise, Amasya Spor’un hedefe ulaşması kaydıyla bütün ihtiyaçları için yanındayız di-yen Başkan Sarı, “Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz çalış-malarda Amasyalının menfaatine olmayan hiçbir işin altına imza atmadık bundan sonra da atmayacağız” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı