Gündem

BAŞKAN SARI, “KADIN GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞKAN SARI, “KADIN GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın öncülüğünde Amasya belediye kül-tür merkezinde yapılan belediye dük-kanlarının anahtarları istihdamın artırılması adına hak sahibi kadın girişimcilere tören dü-zenlendi.
Başkan Sarı’nın öncülüğünde şehrin belirli noktalarına yapılan belediye dükkan-larının anahtarları düzenlenen törenle hak sahibi kadın girişimcilere teslim edildi.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın 31 Mart Yerel seçiminde en büyük desteği gördüğü bayanlara yönelik yürüttüğü istihdam çalışmaları devam ediyor”dedi.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Biz nasıl yola çıktık;Bizim sözümüz senettir. 2. Cami de bizim cemevi de bizimdir 3. Türkiye cumhuriyeti hukuku buna uymayan 4.Cenab-ı Hak Allah hakkın rızasına uymayan 5.Amasya’nın menfaatine olmayan hiç bir işe parmak basmamız mümkün değildir.
Bugüne kadar iki tane özelliğim var 1 Fakir fukaradan gelen işi geri çevirmedim.2 kadın-lardan gelen hiç bir işi geri çevirmedim.
Başkan Sarı sözlerine şu şekilde devam etti;Ne söylemizsek çıktığımız yolu hatır-latmak isterim Yıl 1919 Gazi Paşa’nın Amasya’ya teşviki yıl 2019 Gazi Paşa’nın teşrifine istinaden aradan geçen 100 yıla 100 Proje ile yola çıktık.
Şuana kadar 20 civarı kadar olanı gerçekleştirdik.Bu şehre şu ana kadar 130 milyon yatırım yaptık.
‘KADINLAR BİZİM HER ZAMAN BAŞI-MIZIN TACIDIR’
Hanım efendiler Cenab-ı hakkın bir lütfu nimetidir. naziktirler yaratılış olarak öyle-dirler çabuk kırılır çabuk üzülürler düzenli ve tertiplidirler evlat terbiyeyi Anadan öğrenir. Nesilleri terbiye ederek dizayn eden kadın-dır.”Kadınlar bizim her zaman başımızın tacıdır.
O yüzden kadınlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirme zamanı…Size söz verdiğim gibi sizi asla mahcup etmeyeceğim”sözlerini kullandı
Alnınızı yere düşürmem, ne söyledik hiç bişey yapmazsak hiçbir iş görmezsek Amasya’nın parasını parasını kimseye yedir-meyiz.Verdiğim sözü tutuyorum.
Sadece hanımların hizmetine açtığımız Hilal Kafe’ den sonra belediyemize ait yeni iş yerlerini de hanımlarımıza tahsis ediyoruz.
Bugün burda anahtar teslimi yapacağız. Ben kardeşiniz olarak arkadaşınız olarak bu şehirdeki tüm vatandaşla direk ilinkilli iş yerlerini hanımefendilere vermek istiyorum.
Onlar benim yol arkadaşlarım, kardeş-lerim, bacılarım. Her şey onların hakkıdır.
Dedikodu, fitne ve fesattan uzak oldukları müddetçe, faydalı işlerde bulunmaya niyet eden kadının başaramayacağı hiçbir iş yok-tur. Bu yola onlarla çıktık, benim en büyük destekçim olan hanımlar onlar için yaptığımız bütün hizmetleri sonuna kadar hak etmek-tedirler.
Amasya’mıza ve girişimcilerimize yeni iş yerleri hayırlı uğurlu, olsun. Bu iş yerleri sayesinde hem bereketli kazanç sağlayanlar hem de şehrimize güzel hizmetlerde bulun-muşlar” ifadelerine yer verdi
DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ise, “Başkanımız özellikle şehre hizmet ile ilgili gayretle ilgili düşüncelerini ve paylaşımlarını dinledikçe de keyif aldığımı burda ifade edi-yorum. bu projeyi anlatırken gözlerinin içi gülüyordu. Sizler böyle güzel bir şehirde yaşayarak ve sizleri düşünen bir başkana sahip olduğunuz için çok şanslısınız.
Dokap 2011 yılında kuruldu ama Çorum ve Amasya 2021 yılında dahil oldu ilk defa bu sene projeler almaya başladı. bundan sonra da proje alacak Başkanım Dokap’a özellikle projeyi kadın istihdamına ve genç istihdamı ile ilgili bir proje yaparsa bizde hızlı bir şekilde destek verir bizde Amasya Belediyesine dokumuş oluruz dedik.
Yeni işyerlerinizde hepinize bol, bereketli kazançlar diliyorum. Biz de DOKAP olarak ka-dın ve genç girişimcilere destek programı ve projelerinizde her daim yanınızda olacağız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Sarı, DOKAP Başkanı Gültekin ve diğer katılımcılar hak sahibi kadın girişimcilere sırasıyla işyeri anahtarlarını teslim etti.
Törene Başkan Sarı’nın yanı sıra DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, Başkan Baş-danışmanı Ahmet Yenihan, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Özel, Belediye Birim Müdürleri, kadın girişimciler ve aileleri katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.