Son Dakika

BAŞKAN SARI, KÖYÜNDEKİ RAMAZAN GELENEĞİNİ DEVAM ETTİRDİ

BAŞKAN SARI, KÖYÜNDEKİ RAMAZAN GELENEĞİNİ DEVAM ETTİRDİ

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, kendi köyü olan, Taşova ilçesine bağlı Ulu-köy, Gemibükü ve Çılgıdır köylerinde vatan-daşlara ramazan yardımında bulundu.
Bu kapsamda Başkan Sarı, vatandaşlara 517 paket ramazan kumanyası, 3 bin adet ra-mazan pidesi dağıttı. Uluköy’de her yıl ra-mazan ayında geleneksel olarak düzenlediği iftar programını bu yıl koronavirüs tedbirleri nedeniyle gerçekleştiremeyen Başkan Sarı, bu doğrultuda eş, dost, akraba ve köylülerine ramazan kolileri dağıttı.
BABAMIN VASİYETİ: ‘BU HİZMET YARI-ŞINI ASLA BIRAKMA VE DOĞDUĞUN TOP-RAKLARI ASLA UNUTMA’
Salgın nedeniyle bu yıl geleneksel iftar programını gerçekleştiremediklerini belirten Başkan Sarı, konuşmasında şunları kay-detti;“Bu yıl geleneksel olarak 13’üncüsünü düzenleyeceğimiz 10 bin kişilik iftar yeme-ğimizi koronavirüs nedeniyle gerçek-leştiremedik. Ancak bu konuda babamın şartlar ne olursa olsun, bu hizmet yarışını as-la bırakma ve doğduğun toprakları asla unut-ma diye vasiyeti var.
Biz de geleneksel programımızı devam ettirmek ve hayır ile yarışmak için doğduğum topraklara giderek, ramazanın bereketini eş, dost, akraba ve köy sakinlerimiz ile birlikte paylaştık, büyüklerimizle hasbihal ettik. Ay-rıca, yakın çevre köylerimizdeki vatandaş-larımızı ziyaret ettik. Kendileri ile hediyeleşip, muhabbet gidererek, ramazanın feyz ve bere-ketine nail olabilmek için gayret gösterdik. Vatandaşlarımızın şahsımıza göstermiş ol-dukları ilgi ve alakaları bizleri ziyadesi ile memnun etti” dedi.
‘KENDİ HELAL PARAMLA YARDIMDA BU-LUNUYORUM’ Salgından önce her yıl köyün-de geleneksel iftar yemeği düzenlediklerini söyleyen Başkan Sarı, konuşmasının deva-mında;“Pandemi sebebiyle 2 yıldır gerçek-leştiremediğimiz iftar yemeklerinin yerine hemşerilerimize kumanya dağıtmaya karar verdik. Hayır-hasenat işi bizim sevdiğimiz iş-ler. Bu gelenek pandemi sonrasında da yıllar-ca devam edecek. Bu dünyada doğumla bir-likte kulağa okunan ezanla sala arasındaki süreye hayat diyorlar. Bu hayatta yaptığımız iyiliklerle, güzelliklerle anılmak ve Hakk’ın rı-zasını kazanmaktan başka gayemiz yoktur. Bu hayırhasenat işi içinde belediyeden bir kuruş masraf etmiyoruz. Kendi helal paramla yardımda bulunuyorum. Bu şekilde yardım-laşmayı yaygınlaştırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı