Son Dakika

BAŞKAN SARI: ‘TOPLU İŞ SÖZLEŞMEMİZ HAYIRLI OLSUN’

BAŞKAN SARI: ‘TOPLU İŞ SÖZLEŞMEMİZ HAYIRLI OLSUN’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile Hizmet-İş Sendikası Amasya Şube Başkanı İsmail Pazar arasında AKSAV çalışanlarını ilgilendiren bir yıllık toplu sözleşme im-zalandı. Amasya Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında AKSAV çalışanlarını ilgi-lendiren toplu iş sözleşmesi imza töreni ger-çekleştirildi.
‘BİZ BURADA BİR AİLEYİZ’
Belediye işçilerinin şartlarını iyileştirmek için yapılan toplu iş sözleşmesinin hayırlı ol-ması temennisinde bulunan Amasya Bele-diye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti; Bugün Amasya Belediyemiz ile Hizmet-İş Sendikası arasında AKSAV çalı-şanlarımızı ilgilendiren Toplu İş Sözleş-memizi imzaladık. 632 personelimizin hakları için bir araya geldik.
Burada teknik personel olması, evlilik, ço-cuk sayısı, eğitim gibi etkenler var. Anlaş-mada 3500 Lira ile 4800 Lira arasında değişen personel maaşları yer alıyor. Bunun imzasını atarak inşallah arkadaşlarımızın mutlu olma-sını sağlamış olacağız. Türkiye genelinde bir-çok noktada insanlar maaşlarını alamazken, biz bugüne kadar maaşlarınızı yarın alın de-medik. Ceketimi satarım borcumu öderim di-yor ya tüccar biz pijamamızı satar borcumuzu öderiz ki buna gerek yok.
Biz burada bir aileyiz. Üreteceğiz, çalı-şacağız kazanacağız. Personelimiz masada çalışıyorsa ona göre üretmelidir, Park Bah-çe’de çalışıyorsa ona göre fikir üretmeli, ic-raat üretmeli yani yaptığı işi düzgün yap-malıdır. Biz her zaman söyledik “Zulmetmez kuluna hüda, her kulun çektiği kendi cezası” eğer bir hata bir kusur varsa herkes önce kendinde arayacak öyle de değil böyle de de-ğil herkes kendini toplayacak. Herkes evinin önünü süpürürse, mahalle temiz olur. Herkes üstüne düşeni yerine getirecek. Nasip olursa 2. Yılımızı dolduruyoruz, 3. Yıla geçerken 2 yıl içinde neler yaptığımızı da kamuoyuna dek-lare edeceğiz. Yaptıklarımızın sunumunu yapacağız.
5 Nisan Pazartesi günü Türkiye’de ilk olan “Belediyeye ait” Hidro Elektrik Santralinin temelini atacağız. Akdağ’da temel attıktan sonra akşam da 2 yılın hesabını verircesine bölgeden ya da ulusal basın mensuplarının sorularına talebe gibi cevap vereceğiz. Tem-bel talebe miyiz akıllı mıyız notumuzu hemşehrilerimiz verecek.
Yaptığımız her işin hesabını vermek için fırsat arıyoruz. 2. Sınıftan 3’üncü sınıfa ge-çerken imtihan dönemimiz olacak.
O konuda ne kadar gazeteci varsa hodri meydan çağırın siz sorun biz cevaplayalım” dedi. Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şa-hin ise konuşmasında; Toplu İş Sözleş-mesi’nin hayırlı olmasını diliyorum. Çalışan-larımızı imkanlarımızı zorlayarak, sosyal hak-larını vererek, maaşlarını günü gününe ödü-yoruz. Personelimizi mağdur etmeden maaş-ları ödemek bizleri de memnun ediyor. Sen-dika yetkililerine de bu konuda teşekkür edi-yorum. Zamanında ücret farkları da verilmiş olacak tekrar hayırlı uğurlu olsun” diye ko-nuştu.
Hizmet-İş Sendikası Amasya Şube Baş-kanı İsmail Pazar; “Hizmet-İş Sendikamız ile AKSAV şirketimiz arasındaki bir yıllık Toplu İş Sözleşmesi’ni imzaladık. Yansıyan ücret-lerinizi aileleriniz ve çocuklarınızla sağlıkla harcamanızı temenni ediyorum.
Bizlere göstermiş oldukları samimi yak-laşımlarından başta Belediye Başkanımız Mehmet Sarı Bey ve Başkan Yardımcımız Ha-san Şahin’e teşekkürlerimi sunuyorum” şek-linde konuştu. İmza töreni sonrası Hizmet-İş Sendikası Amasya Şube Başkanı İsmail Pa-zar, Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya hediye takdiminde bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı