Son Dakika

Başkan Sarı, Ülkü Ocaklarının tiyatro etkinliğine katıldı

Başkan Sarı, Ülkü Ocaklarının tiyatro etkinliğine katıldı

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tiyatro ekibi tarafından sahnelenen “Keloğlan” adlı gösteriyi izledi.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Keloğlan” adlı gösteriyi izledi. Amasya Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen Amasyalı çocukların kendi tarihi kahramanları daha iyi öğrenmeleri ve tanımaları için, dünya ve Türk tarihinin ünlü kahramanı “keloğlan”ın anlatıldığı tiyatroda çocuklar eğlenceli dakikalar yaşadı.

Görüntünün olası içeriği: 18 kişi, oturan insanlar

Gösteri öncesi bir konuşma yapan Amasya Ülkü Ocakları Başkanı Recep Dip, “Ülkü Ocakları olarak çocuklarımızı geleceğimizin mimarları olarak görüyoruz. Tiyatrolarımızı yerli ve milli değerlerimizle donatarak sahneliyoruz. Çocuklarımıza özel kitaplar üreterek onlarla buluşturuyoruz. Bu fırsatları bizlere sağlayan Genel Başkanımız Sinan Ateş Beye, Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ne, bize desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya ve bugün salona gelerek etkinliğimize katılan çocuklarımıza ve velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan

Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, Ülkü Ocakları’nın bir eğitim vakfı olduğunu belirterek, konuşmasında şunları söyledi; “Ülkü Ocaklarında yetişen çocuktan bu ülkeye zarar gelmez, Ülkü Ocaklarına giden genç bana göre çok şanslıdır. İddiayla ve inançla söylemek isterim ki; ülkü ocaklarından haydut çıkmaz, hain çıkmaz, haysiyetsiz çıkmaz, habis, harabi, hantal ve haşarı emeller çıkmaz, çıkmamış, çıkmayacaktır” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sahnede, çocuk ve iç mekan

Tiyatro gösteriminin sonunda Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Çocuklara çikolata ikramında bulundu. “Keloğlan” gösterimini Başkan Sarı’nın yanı sıra, Başdanışman Ahmet Yenihan, MHP Amasya İl Genel Meclisi Grup Başkanı Mesut Ünal, Hukuk Danışmanı Umut Yolcu, çocuklar ve aileleri izledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.