Son Dakika

BAŞKAN SARI; “YARIN BU DOĞA ÇOCUKLARIMIZA KALACAK”

Amasya Belediyesi’nin Dünya Temizlik Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte Başkan Mehmet Sarı ve gönüllü vatandaşlar Harşena Kalesi çevresinde temiz bir çevreye dikkat çek-mek için çöp topladılar.
18 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında Amasya Harşene Kalesinde gerçekleştirilen çevre temizliği ormanlık alanında uygula-masına katılan gönüllü doğaseverler, çöp toplayarak çevre temizliğine katkı sağladı. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı,“ Bugün Dünya Çevre Temiz-lik günü” aslında temizlik dediğimiz mevzu, Hergün doğal yaşamın üzerinde olan bizimle beraber var olan unsurdur.”dedi
Bu özel günü bir güne sığdırmanın kutlama anlamında manası olabilir ama gerçek anlamda her gün temizlikle beraberiz.
Dünya ülkelerinden 180 ülkenin olduğu katılımla beraber bu özel günü çevre temizlik olarak ilan etmişler.” Bu güzelliği koruyalım ve daha yaşanabilir kılalım.
Buradan herkesi daha du-
yarlı olmaya davet ediyoruz. Esas hassasiyete geldiğimiz zaman Peygamber efendimizin bir sözü var, herkes evinin önünü süpürürse mahalle temiz olur. Mahalle temiz olursa şehir temiz olur. Ve temizlik imandandır diye bir hadisi şerifimiz var. Özellikle bir Müslümanın temiz olmak mecburiyeti vardır.Bir insa-nın temiz olma mecburiyeti vardır. Temizlik insanın ya-ratılışıyla beraber gelen un-surlardan biridir. Bu konuda bize hassasiyet gösterip katılım sağlayan arkadaşlarımıza teşekkür ederken,Amasya halkının da bu konuda duyarlı olmasını arzu edi-yoruz. Biz Amasya Belediyesi olarak temizliğe hassasiyet gösteriyoruz.
İl,ilçe yurt dışından gelen içerden ve dışardan gelen turistlerimiz tarafından en fazla ilgi gören konumuz şehrimizin temizliğidir.
En fazla teşekkür aldığımız konu temizliktir. Biz belediye olarak hassa-siyetlerimizin en önde gelen konu-larından birisini yapıyoruz.
Bu arada temizlikte görev yapan 210 personellerimiz var ayrım yapmadan gecegün-düz şehri ilaçladık, foşur foşur yıkadık. Belediye bünyesindeki temizlik araçlarını da yenileyerek, çöp taksilerin sokak sokak dolaşıp hizmet sunmasını sağladık. Amasyanın temizliğine mücadele veriyorlar ve başarılı olduğu kanaatindeyim.”dedi
Başkan Sarı sözlerine şu şekilde devam etti; “Vatandaşlarımızın da bizim bu kadar çalışmamıza göre hassasiyetlerinin biraz daha dikkatli olmalarını,çöplerini çöp konteynırlarına atmaları lazım. Etrafta çöp olmayan, temiz doğası olan bir çevreyle onları buluşturmak bizim borcumuz.
Ben herkese sesleniyorum, lütfen evlerinizin önünü tertemiz tutunuz, çöplerinizi yere atmayınız, bu doğa hepimizin, korumak zorundayız-.”ifadlerine yer verdi
Amasya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Kesler konuşmasında ise , “Bu çevre, doğa,insan,canlı varlık-lar bir bütündür.”dedi
Biz çevremizi korumadığımız zaman, bu zincir halkasının biri bozulduğu zaman da doğamız ve insanımız zarar görüyor.
Doğa insansız yaşayabilir fakat in-san doğasız yaşayamaz ifadelerini belir-ten Kesler,Havası toprak insanın yaşam alması ve soyunun devam ettirmesi ve bu konuya dikkat çekerek böyle bir etkinlik düzenledik. Temizlik konusunda Belediye başkanımız Mehmet Sarı, hassas bütün imkanları bize sunuyor.
Bizde Başkanımıza ve Belediyemize layık olmak amacıyla 7/24 çalışmaya özen gösteriyoruz.
Biz vatandaşlarımızdan sadece çevreye duyarlılık bekliyoruz. katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı