Gündem

Başkan Sarı, Yaz Futbol Kursunun açılışını yaptı

Başkan Sarı, Yaz Futbol Kursunun açılışını yaptı

Bu yıl 13’üncüsü yapılan Yaz Futbol Kursunun açılışını Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı gerçekleştirdi.

Amasya Belediyesinin organizasyonunda Reis inşaatın katkılarıyla bu yıl 13’üncü gerçekleştirilen yaz futbol kursunun açılışını Belediye Başkanı Mehmet Sarı yaptı. Açılışa öncesi kursa katılan çocuklarla ve velilerle sohbet eden Başkan Sarı belediye olarak yapılması gereken istek ve talepleri dinledi. Açılışa Başkan Sarı’nın yanı sıra MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çoban, Hasan Şahin, İsmail Kazan, MHP Belediye Meclis Üyeleri, Belediyespor Kulübü Başkanı Berati Kaynar ve yönetim kurulu üyeleri, Birim Müdürleri, veliler katıldı.

Amasya Belediyesi Yaz futbol kurs açılışında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, konuşmasında şunları söyledi; “Belediyespor kulübümüz kurulduğu yıldan itibaren sporun en gözde dalı olan futbol branşında gençlere yıllardır hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir. Yetiştirdiği sporcuları amatör ve profesyonel takımlara gönderen kulübümüz 2000’li yıllardan sonra kurulan gelişim ligleri ile 13 ile 19 yaş gruplarında altyapı ve amatör lig olmak üzere 7 branşta 150 civarında sporcu ile faaliyetlerine devam ediyor. Kulübümüz, çocuklarımızı ve gençlerimizi kahve köşelerinden, çağımızın hastalığı haline gelen internet ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, ailesine ve milletine yararlı, topluma ise sağlıklı, zeki bireyler yetiştirmek amacında olup, bünyesine kattığı akademisyen antrenör ve öğretmenlerle çocuklarımıza sağlıklı spor yapma imkanı sunmaktadır” dedi. Gelecek için çocuklarımızın her zaman yanında olmamız gerektiğini belirten Başkan Sarı, sözlerini şu şekilde devam etti; “Çocuklarımıza çok değerli birer hazine gibi bakmalıyız. Bu şekilde hem onları hem de kendimizi onurlandırmış oluruz. Bu vesile ile yaz futbol kursu açılışımıza katılarak çocuklarımızın ve bizim yanımızda olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılış sonrası antrenörler eşliğinde kursa katılan sporculara verilen futbol eğitimini izleyen Başkan Sarı, daha sonra MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir ile birlikte antrenman sonrası çocuklara ve velilere dondurma ve çikolata ikramında bulundu. Bu sene velilerden forma parası olarak alınan 100 lira katkının bir daha ki sene alınmayacağını belirten Sarı, ayrıca futbol kursunun bitimine yakın çocuklara piknik yapabilecekleri bir organizasyon için kulüp yöneticilerine talimat verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı