Son Dakika

BAŞKAN SARI,AMASYA’YI DÜNYA DUYACAK’

Amasya Belediyesi tarafından tamamlanan 2 projenin açılışı ve şehre kazandırılacak olan otelin temel atma töreni gerçek-leştirildi.
Türk Halk Müziği sanat-çısı Sevcan ORHAN seslen-dirdiği birbirinden güzel eserlerle Yavuz Selim Meydanı’nı dolduran vatan-daşlarımıza coşku dolu anlar yaşattı.
Belediye tarafından ger-çekleştirilen toplu açılış, temel atma töreni ve Türk Halk Müziği sanatçısı Sevcan Orhan konserine Amasyalılar yoğun ilgi gösterdi.
Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Fatih Ören, MHP Amasya İl Başkanı Şuayip Ak, Amasya Ülkü Ocakları Başkanı Alperen Akpınar, MHP Amasya Merkez İlçe Başkanı Oğuzhan Yetik, MHP İlçe Başkanları ve protokol üyelerinin katılımı ile 65 yaş ve üzeri vatandaş-lara hizmet verecek olan Hilal Çorba İkramevi, Yenice’de açılan ilk etapta 60 kişiye istihdam sağlayan tekstil atölyesinin açılışı ve Amasya’nın dünyaya açılmasında önemli bir rol oynayacak olan Hilton Garden İnn otelinin temel atma töreni gerçekleştirildi.
‘HİLTON OTELLE AMASYA’YI DÜNYA DUYACAK’
Amasya adına bir mutlu-luğu beraber paylaşmanın ve bölüşmenin heyecanını yaşadıklarını söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti;Değerli Amasyalı hemşehrilerim öncelikle hepinizin cumhuriyet Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum. Bugün hem Cumhuriyet Bayramımızı kutluyoruz. Hem de Amas-ya adına bir mutluluğu beraber paylaşmanın ve bölüşmenin heyecanını yaşıyoruz.
Bugün açılışını ve teme-lini attığımız projelerimiz sizin gördükleriniz. Bir de sizlerin görmedikleri var, duymadıklarınız var, daha neler neler göreceksiniz. Önemli olan yapılan çalış-maları gönülden kabul ede-bilmektir. Önemli olan ve-rilen sözün, taahhüdün yerine gelebileceğine inana-bilmektir. Elhamdülillah biz söz verdik. Her sözü-müzü yerine getireceğiz. Bize inandığınızdan, güven-liğinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. İnanmayanlara da izle-sinler diyorum. Şehrin içe-risinde Şehzadeler yolunda yürürken etrafımızda Yeşi-lırmak’ı, bir tarafımızda dükkanları ve biraz ilerlediğimizde sağımızda Harşena kalesini, solumuzda restaurantları-mızı, kaleye çıktığımızda ise farklı görüyoruz. Biz Amasya’ya uzaydan bakı-yoruz. Diyoruz ki; Amasya dünyaya entegre olmalı, dünya artık bir köy ve şeh-rimiz o bölgenin bir mahal-lesi olmalı diye gayret gös-teriyoruz. Onun için de Hilton oteli dünyanın nere-sinden internete girerse girsin, karşıdan Hilton Amasya’yı görecek. Amasya’yı dünya duyacak. Bu can bu bedende kaldığı müddetçe bu şehri dünyaya entegre etmezsem, sizi dün-ya ile tanıştırmazsam siz bana neyi uygun görürseniz ben ona razıyım. Hepiniz yabancı dil öğreneceksiniz. Esnafımızın cebinde Euro, dolar olacak.
Bu bir Mehmet Sarı sözüdür. Sizlerden tek dileğim bu yolculuğumda benden hayır dualarınızı ek-sik etmeyin. Ben Amasya’yı, Amasyalıları, Amasya’yı seveni Irmağının akışını seveni, şehrimizi hayal eden herkesi seviyorum. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan Sn. Valimize, Sn. Paşamıza, Protokol üyelerimize ve siz saygıdeğer hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.
‘BİZLER BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLDUĞUMUZ SÜRECE BU ÜLKE İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR’
Daha sonra söz alan Amasya Valisi Mustafa Masatlı ise, “Cumhuriyeti-mizin doğum belgesinin imzalandığı Amasya’da sizlerle birlikte olmaktan, bu coşkuyu yaşamaktan dolayı mutlu olduğumu ifa-de etmek isterim. Cumhuriyetimiz kolay ilan edilmedi. Lütfen bu kazanımlarımızın değerini hep birlikte bilelim. Devletsiz ve milletsiz olma-nın ne demek olduğunu aslında burada bulunan herkes çok iyi biliyor. Suriye, Irak ve Libya’yı bir düşünün. Bizler birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olduğumuz sürece bu ülke ilelebet payidar kalacaktır. Tabi bunun dışında belediyecilik ile ilgili de birkaç cümle ifade etmek isterim. Artık beledi-yecilik sadece yol, kanali-zasyon ve su getirmekle il-gili değil, artık belediyecilik turizm ve, otel yapılıyor. Belediyecilikte istihdam sa-hası açılması gerekiyor iş alanı açılıyor. Ve artık sos-yal belediyecilik var açta ve açıkta hiçbir insan kalma-yacak. Bu bakımdan Sn. Belediye Başkanımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı başta kendisi olmak üzere tüm ekibini canı gönülden kutluyorum” diye konuştu.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, kon-serin sonunda, sevilen sa-natçıya çiçek verdi. Amasya Valisi Mustafa Masatlı ve Garnizon Komutanı Tuğ-general Mehmet Fatih Ören’in de katıldığı konser İzmir Marşı’nın hep birlikte coşkuyla seslendirilmesinin ardından sona erdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı