Son Dakika

BAŞKAN SARI,“BAŞKANLAR KONUŞUYOR” PROGRAMINA KONUK OLDU

BAŞKAN SARI,“BAŞKANLAR KONUŞUYOR” PROGRAMINA KONUK OLDU

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Bengütürk TV’de Bilge Sebilcioğlu’nun sunduğu “BAŞKANLAR KONUŞUYOR” programına oldu.
Bengütürk TV’de Bilge Sebilcioğlu’nun sunduğu “BAŞKANLAR KONUŞUYOR” programına konuk olan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya’ya kazandıracağı projeler ve çalışmaların yer aldığı konu başlıkları hakkında açıklamalarda bulundu.
‘İÇME SUYUNU YÜZDE 50 UCUZLATTIK’
Şehirde içme suyu ücretlerinde yüzde 50 indirim yaparak, halkın ekonomik anlamda bir nebze de olsa rahatladıklarını söyleyen Sarı açıklamasının devamında; “İnsandaki hazinenin bana göre adı akıldır. Eğer insan da akıl varsa çözümde ondadır diye düşünüyorum. Bu manada suyu neden yüzde 50 indirdik bunun matematiksel bir açıklamasını yapmak isterim. Bizim su ücretlerinden topladığımız miktar 2 milyon lira, yani bir yılda 25 milyon lira bir gelir elde ediyoruz. Yüzde 50 indirim yaptığımıza göre bu rakam ayda 1 milyon liraya düşüyor. Lakin Amasya’da suyu 26 kuyudan basıyor ve 1 milyon 200 bin lira elektrik parası ödüyoruz. Şimdi ise ben suyu Akdağ’ın ayağından getireceğim için kuyulardan dolayı verdiğimiz meblağdan kurtulmuş oluyoruz. Bunun dışında insan tasarrufundan kurtuluyoruz. Ayrıca Akdağ’a kurduğumuz 3 megawatlık santralla beraber aylık 1,5 – 2 milyon lira elektrik kazanımı elde etmiş olacağız. Akdağ’ın altına paketleme ünitesi kurarak, gelirler sağlamış olacağız. Yani burada hem vatandaşımızın su faturaları rahatlarken, sağlayacağımız ek gelirlerle kasamıza daha fazla para girmesini elde etmiş olacağız” dedi.
‘AMASYA’DA TEMİZLİĞE AŞIRI ÖNEM VERİYORUZ’
Salgın sürecinde Amasya’nın yıkanmayan sokağı ve caddesinin kalmadığını söyleyen Başkan Sarı açıklamasının devamında; “Özellikle Amasya’da temizliğe aşırı önem veriyoruz. Dar sokaklara girebilmek için çöp taksiler aldık. Bu araçlarımız 24 saat sürekli çalışıyor. Ayrıca kendi bünyemizde kurduğumuz 10 kişilik çöp timimiz var” diye konuştu.
‘AMASYA AŞKI YAZILDIĞI BİR ŞEHİR’
Amasya’nın cumhuriyet tarihinin en önemli merkezlerinden birisi olduğunu belirten Sarı; “Elimizde bir cumhuriyet var. Bu cumhuriyet nasıl gelmiş, ne şartlarda gelmiş öncelikle bunun araştırılması gerekiyor.
Amasya’yı tanıtacak olursak, 8500 yıllık bir tarihe sahip bir ilimiz. 14 medeniyete ev sahipliği yapmış eşsiz şehrimizi herkesin görmesini tavsiye ediyorum. Amasya’mız ayrıca benim tabirimle kurtuluştan kuruluşa bir şehir, Amasya aşkın yazıldığı bir şehirdir”.
Haber Kaynak:Amasya Belediyesi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı