Son Dakika

Başkan Sarı’dan 10 bin fidan desteği

AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Adana, Osmaniye, Mersin, Kütahya, Antalya, Aydın ve Muğla’da yanan ormanların yeniden yeşillenmesi için 10 bin adet fidan desteği vereceklerini bildirdi.Adana, Osmaniye, Mersin, Kütahya, Antalya, Aydın ve Muğla’da yanan ormanların yeni-den yeşertilmesi için 10 bin adet fidan desteği vereceklerini söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
‘VATAN HAİNLERİNE İNAT, BÖLGEYE GİDEREK BAĞIŞLADIĞIMIZ FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTURACAĞIZ’
“Türkiye’nin dört bir yanında eş zamanlı olarak başlayan ve ciğer-lerimizi yakan orman yangınlarının yaralarını sarmak için Amasya Belediyesi olarak 10 bin fidan bağışlama kararı aldık.
Çıkan yangınlar yüreğimizi yakıyor. Devletimiz var gücü ile pek çok noktada başlayan orman yan-gınlarına müdahale ediyor. Hain-lerce yakılan ormanların yeniden yeşertilmesi için vatan sevdalısı Amasyalılar adına 10 bin fidan bağışında bulunuyoruz. Vatan hainlerine inat ekip arkadaşlarım ile birlikte bölgeye giderek, bağış-ladığımız fidanlarımızı toprakla buluşturacağız. Temennimiz en kısa zamanda yangınlar kontrol al-tına alınarak, ormanlarımızın eski haline döndürülmesi. Bunun içinde ülke olarak birlik ve beraberlik yapma zamanıdır” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı