Son Dakika

BAŞKAN SARI’DAN ORGAN BAĞIŞI SLOGANI “BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ”

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı,“Biz Türklere özgü bir kavram olan ‘Bir ölür bin diriliriz’ ifadesinin manasını organ bağışıyla yaşıyoruz. dedi.
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3-9 Kasım tarihlerinde kutlanan Or-gan Bağışı Haftası nede-niyle AVM içerisine açılan stadı ziyaret eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, burada yaptığı açıkla-mada, organ bağışının vatansever Türk milleti tarafından kullanılan ‘Bir Ölür Bin Diriliriz’ sözünün karşılığına olduğunu söyledi.
Bağış etkinliğine Başkan Sarı’nın yanı sıra İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Mustafa Ünlü, Organ Doku Bağışı il Koordinatörü Mü-rsel Yüksel, birim sorum-ları ve basın mensupları katıldı.
Stantta bulunduğu kısa sürede çok sayıda kişinin organ ve doku bağışı müra-caatında bulunmasını sağ-layan… kartlarını veren Mehmet Sarı, yapılan bağışların önemine dikkat çekerek halkı davet etti.
Organ bağışının, vatansever Türk milleti tarafından kullanılan ‘Bir Ölür Bin Diriliriz’ sözünün karşılığı olduğu-nu söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti;
“Her şeyden önce 3-9 Kasım tarih-lerinde kutlanan organ bağış haftasını yürekten kutluyorum. Emeği gene arkadaşlarıma şükranlarımı arz edi-yorum. Organ bağışını ben vatansever Türk milletimiz tarafından kullanılan bir tabii olarak ‘Bir Ölür Bin Diriliriz’ sözünün karşılığı olarak görüyorum.
Ölüm Hak Önemli olan ölümden sonra ki süreçte başka bir cana umut olabilmektir. işte ben burdaki ata-sözüyle ile organ bağışını birbirine bağdaştırıyorum.
Duyarlı, hassasiyetli önem arz eden vatandaşlarımızın bu kampanyaya destek vermeleri gerekmektedir.
Ben organ bağışıyla ilk tanıştığım dönemde 2019 yılından bu yana organ-larımı bağışlayarak bu oluşumun içeri-sine üye olmuş bir bireyim.
Fakat bazı kesimlerde bu durum caiz mi?söylemleri bilerek fitne çıkarmak için mücadele edenler var. Bu manada da organ bağışının caiz olduğu hakkında fetva veren Diyanet İşleri Başkanlığını canı gö-nülden kutluyorum.
Bu durumu Allah kim-senin başına vermesin. Derdi çekenler bilir. çocuğunuza organ bağışı lazım. Herkesin hayatta yaşayabileceği bir durum, bizim bu konuya gösterdiğimiz hassasiyetin ne-deni dünya hayatı sonlanmış vatandaşlarımızın öncesinde yaptıkları bağışlarla başka hayatlara umut olabilmelerini teşvik etmek.
Burda açıklama yapmam maksat şudur ki Bu anlamda insan hayatı için önemli bir yeri olan etkinliğin hazırlan-masında arkadaşları rahatlamak ve bağışçı oldu-ğumu emeği geçen arkadaş-larımızı kutluyorum. Duyarlı halkımızın konuya hassasiyet göstere-ceklerine inanıyorum. Stant ziyaret edip, açıklama yapmamdaki maksat, organ nakli ihtiyacı olan insanlarımıza moral vermek, psikolojik olarak onları rahatlatmanın amacından ziyade inan-dığımı konuşmaktır” ifadelerini kullandı
Başkan Sarı, Konuşmasının ardın-dan stanttı ziyaret ederek, organ bağışında bulunmak isteyen vatandaş-lara bağışçı üye olmalarını davet etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.