BelediyeSon Dakika

BAŞKAN SARI’NIN ACI GÜNÜ

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın vefat eden annesi Azize Sarı, Taşova Uluköy’de son yolculuğuna uğurlandı.
Uluköy Merkez Camisi’nde kılınan cenaze namazına Başkan Sarı’nın yanı sıra Amasya Valisi Mustafa Masatlı, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, AK Parti Ankara Milletvekili Naci Bos-tancı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Fatih Ören siyasi parti temsil-cileri, kurum müdürleri, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı Başkan Sarı yaptığı konuşmada, “Ana gibi yar olmaz, ben dünden beri ananın kıymetini biraz daha fazla hissediyorum.”dedi
Sanki 5 yaşında yetim kalmış bir çocuk gibiyim. Uzaktan yakından gelen herkes hakkınızı helal ediniz, zamanınızı ayırdınız geldiniz. Ben hepinizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Ve de bu fırsattan istifade birbirimizle helalleşmenin arzu ediyorum. Belki hayattayken kıymetini bilemiyoruz ama ben anamla helalleştim. Öptü kucakladı beni, bende onu öptüm kucakladım. Benden razı olduğunu, evlatlarından razı olduğunu beyan etti. Ben hepinize teşekkür ediyor, sağlık sıhhat diliyorum.” Dedi.
Helallik alınmasının ardından Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz’ın kıldırdığı namazın ardından aile kabristanlığında toprağa verildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.