Son Dakika

Başkan Sarı’nın Başkanlığında “Amasya Mutfağı Gastronomide Markalaşıyor”

Başkanı Mehmet Sarı, “Amasya Mutfağı Gastronomide Markalaşıyor projemiz vesilesiyle sizlerle bir arada bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın başkanlığında “Amasya Mutfağı Gastro-nomide Markalaşıyor” Projesi’nin Lansman Toplantısı gerçekleştirildi.
Mehmet Sarı konuşmalarında şu ifadelere yer verdi;Bugün yeni bir programın,yeni bir pro-jenin bilgilendirme sunumu yapıldı.
Amasya markalaşıyor özellikle beraber çalıştığımız yol arkadaşlarıma bugüne kadar yol-daşım olan gazete arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. ‘Bu Proje Amasya’yı Cazibe Merkezi Haline Getirecek’
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Amasya Mutfağı Gastronomide Markalaşıyor projemiz vesilesiyle sizlerle bir arada bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.
Yemek konusunu daha geliştirerek ilimizdeki geleneksel yemekleri de içine katarak çok daha kapsamlı bir çalışma Amasya’ya yakışır.
Amasya belediyesi olarak bunu yapmamız lazım. Son zamanlarda deniz, kum, güneş turizminin yerini kültür turizmine bırakması ile insanlar kültür turizminin yapıldığı tarihi ve kültürel zenginliklere sahip şehirlere yönelmeye başladığı aşikar. Şehrimizi turizm açısından destekleyerek Amasya’mızı cazibe merkezi haline getirecek olan bu proje ile zengin mutfağımızı tanıtma, geliştirme ve yenileme fırsatı kazanacağız. Tarihi ve kültürel değerlere sahip olan şehrimiz gastronomi alanında da birçok değere sahiptir. Gastronomi turizminin geliştirilmesi ve tanıtılması şehrimize gelen turist sayısını doğrudan etkileyeceği gibi turizm alanında da bizleri rekabet edilemeyecek seviyelere çıkaracaktır. Amasya Belediye Başkanı olarak, Göreve geldiğimiz ilk gün de belirttiğimiz gibi biz Amasya’mıza sevdalıyız, bu sevgi doğrultusunda bu güzel Şehri Şirini turizm açısından tahmin edemeyeceğiniz kadar ilerleyeceğiz. Teleferik, Tramvay, Ferhat tepesi ve otel projemizin yanı sıra bu proje ile Amasya’nın adını duymayan kalmayacak. Birbirinden lezzetli tatları, hikâyesi olan şifalı yemekleri tatmak için turistler buraya akın edecek, böylece istihdam artacak, ticari canlılık gerçekleşecektir. Gastronomi turizmi, yükselen turizm trendleri arasında yerini alan, etkinlik kapsamı geniş ve yüksek derecede farkındalık yaratan etkisi ile yerel halkın ve etkinliğin gerçekleştirildiği yerin kalkınmasında ve imajında ciddi derecede katkıda bulunan, bölge ve ülkelerin tanıtımında önemli rol oynayan stratejik açıdan etkin faaliyetler olarak görmekteyiz. İnsanlara sadece güzel tatlar değil aynı zamanda güzel zaman ve keyifli bir yemek deneyimi sunmak ve Amasya mutfak kültürümüzün korunması, geliştirilmesi ve bütün dünyaya tanıtılması açısından proje önemli bir yer tutmaktadır. İşte bu noktada belediye başkanı olarak benim, yöneticilerimin ve her kademede çalışanlarımın çabaları kadar sizin de bu konuya çalışırken göstereceğiniz ihtimam ve işinizi gönül vererek yapacak olmanız son derece önem arz etmektedir. Bu projenin başarıyla sonuçlanacağına inanıyorum” ifadelerine yer verdi.
Belediyeye bağlı Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından hazırlanan OKA destekli “Amasya Mutfağı Gastronomide Markalaşıyor” Projesi’nin lansman toplantısını Kültür Merkezi Hüseyin Hüsamettin Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Başkan Sarı’nın yanı sıra Başdanışman Ahmet Yenihan, Dekapar Yazılım Bilişim Teknolojileri Eğitim ve Danışmanlık LTD. ŞTİ. Yetkilisi Mustafa Ünsalan, OKA temsilcisi Murat Şimşek, Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Erdal Ünsalan, belediye birim müdürleri ve basın mensupları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Strateji Geliştirme Müdürü Oğuzhan Zobu’nun yerine Kültür İşleri Koordinatörü Oğuzhan İlgün Yaptı. Daha sonra projenin teknik detayları hakkında Dekapar Yazılım Bilişim Teknolojileri Eğitim ve Danışmanlık LTD. ŞTİ. Yetkilisi Mustafa Ünsalan bir sunum gerçekleştirdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.