Son Dakika

Başkan Üçok Uyardı; “herkes kişisel tedbirlerini alsın.”

Başkan Üçok Uyardı; “herkes kişisel tedbirlerini alsın.”

Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, Koronavirüs salgınına karşı tedbir amaçlı şehrin dört bir köşesinde dezenfekte çalışmaları yürüttüklerini belirterek, salgının atlatılması için mecbur kalmadıkça ilçe halkının dışarı çıkmayarak sağlık sektörüne ve kendilerine yardımcı olmasını beklediklerini söyledi.

Koronavirüse karşı yoğun önlemler almaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Üçok, Sağlık Bakanlığının Koronavirüs’ü(COVID-19) resmi olarak açıklamasının ardından ilçemiz genelinde Belediye Dezenfektan ekipleri tarafından çalışmaları derhal başlattıklarını, hızlı ve aralıksız tedbirlerin ilçe genelinde devam ettiğini söyledi.

Salgınına karşı önlemler kapsamında Üçok, “Dünyayı tehdit eden ve küresel bir salgın haline gelen Koronavirüse karşı dezenfeksiyon çalışmalarımız titizlikle devam ediyor. Özel kıyafetler giyip, maske takan ekiplerimiz ilçe genelindeki kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partiler, hastane, sağlık ocakları, Camiler, Kur-an Kursları, bankalar, Atm’ler, ticari işletmeler, toplu konutlar, toplu taşıma araçları, duraklar, oyun alanları, çöp konteynırları, cadde ve sokaklar ile virüslerin yayılma ihtimali yüksek olan kalabalık alanlarda ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları gerçekleştirildi. Çalışmalar belirlenen programlar çerçevesinde tüm hızıyla devam edecek.” Dedi.

-“EVDE KAL SULUOVA”
“Evde Kal Suluova” diyerek mesaj verdiği İlçemiz halkının destek ve duyarlılığı ile bu salgın tehdidini atlatacaklarına inandığını belirten Başkan Fatih Üçok, “koronavirüs ve halk sağlığını tehdit eden diğer virüslere karşı önlem aldık. Son günlerde koronavirüs tüm dünyada gündemde. Biz de ilçemizin sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi bir üst seviyeye çıkardık. Hemşehrilerimizin yoğun olarak kullandığı alanlarda ve ilçemizin her yerinde temizlik ve dezenfekte çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Ekiplerimiz düzenli olarak dezenfekte ilacı ile sterilize çalışmalarına devam edecek. Biz her türlü önlemi alarak hemşehrilerimiz için sahadayız. Hemşehrilerimizin de Sağlık Bakanlığımızca açıklanan kurallara riayet etmek suretiyle kendi kişisel tedbirlerini almalıdırlar.”diye kaydetti.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.