Son Dakika

Başkan Verdi; 19 Mayıs, engellerin aşılıp karanlıkların

aydınlatıldığı bağımsızlık meşalesidir

İyi Parti Amasya İl Başkanı Avni Verdi,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
19 Mayıs, engellerin aşılıp karanlıkların aydınlatıldığı bağımsızlık meşalesidir. Tam 102 yıl önce Samsun’da Milli Mücadeleyi başlatan bu meşale bir asır geçse bile milletimize ilham ve desteğini hala ilk günkü gibi hissettirmektedir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu meşalenin ışığında milli mücadelenin Amasya’da yol haritasını çizmiş, Erzurum ve Sivas’ta kutlu hedefine kitlenmiş, Ankara’da TBMM’nin açılmasıyla birlikte gücüne güç katmış ve 29 Ekim 1923’de milli mücadeleyi Cumhuriyetle taçlandırılmıştır.
Bugün bu yüz yıllar bile geçse asla sönmeyecek bağım-sızlık meşalemizin 102. Yıl dönümünü kutluyoruz. Her yıl yurdumuzun dört bir yanında, Ay ve yıldızımızın göl-gesinde coşku ve heyecanla kutladığımız bu bayramı maa-lesef bu yıl da korona virüs salgını sebebiyle sınırlı olarak kutlayacağız.
Şartlar ne olursa olsun Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği gençliğinin tutkusu ve coşkusu her geçen gün art-maya devam etmektedir.
Gençlik, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetinin far-kındadır ve aydınlık yarınlara emin adımlarla taşıyacak olanlar yine onlardır.
Bu duygu ve inançla; Cumhuriyeti gençlerimize emanet eden, 19 Mayıs’ı da gençlerimizin bayramı yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Milli mü-cadelemizin tüm kahramanlarını, Aziz şehitlerimizi ve Kah-raman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.-”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı