Gündem

BAYRAMDA DEVLET-MİLLET KAYNAŞMASI

Amasya’da Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma töreninde devlet-millet kaynaşması yaşandı.

Sultan İkinci Bayezid Külliyesi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Belediye Başkan Vekili Onur Kavaklıoğlu, protokol üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Vali Mustafa Masatlı, 11 ayın sultanı, rahmet ve bereket ayı ramazanı hep beraber idrak edip bayrama kavuştuklarını söyledi.

Bayramların umutların tazelendiği, birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği, kırgınlıkların sona erdiği çok özel günler olduğunu dile getiren Masatlı, şunları söyledi:

“Yüce Allah’ın bizleri birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde Ramazan Bayramı’na ulaştırmış olmasının sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan Bayramlarımız; mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendiği, dargınlıkların unutulduğu ve aynı zamanda insanların kaynaşmasına vesile olan müstesna günlerdir.

 

Yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı bu özel günlerde büyüklerimizi ziyaret ederek hayır duasını almalı, küçüklerimize sevgi ve şefkatle yaklaşarak, onların Bayram sevincine ortak olmalıyız. Komşularımızla bayramlaşarak özellikle yoksul, yaşlı, öksüz, yetim, kimsesiz, hasta vatandaşlarımız ile Şehit ve Gazi Ailelerimizi ziyaret ederek, Bayram neşesini ve coşkusunu hep birlikte paylaşmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Ramazan Bayramı’nın Milletimize ve İslam Âlemi’ne barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, Saygıdeğer Amasyalı Hemşerilerimin Ramazan Bayramını kutluyorum.”

Program, İl Müftüsü Durmuş Ayvaz’ın duası ile son buldu.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.