Son Dakika

‘BELEDİYE OLARAK HER DAİM GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Üniversitesinde okuyan üniversite öğren-cilerine suyun ücretsiz olacağını açıkladı.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’-nın ‘Gençler çorbalar ve su faturaları bizden’ slo-ganıyla başlattığı uygu-lama ile üniversite öğ-rencileri, içme suyu ve sıcak çorbadan ücretsiz faydalanacak.”dedi
Başkan Sarı, ayrıca üniversite öğrencilerine ücretsiz çorba ikramının da sürekli olacağının altını çizdi.
Amasya Belediyesi yeni yıla girerken, şehir-de eğitim gören üniver-site öğrencilerinin su fa-turalarını ödemeye baş-lıyor. Ekim ayında Cum-hurbaşkanı Recep Tay-yip Erdoğan’ın elinden Genç Dostu Şehir ödü-lünü alan Amasya Bele-diye Başkanı Mehmet Sarı, gençlere yönelik farkındalık çalışmaları-na devam ediyor.
Bir üniversite kenti olan Amasya’da sayıları 18 bine yaklaşan üniver-site öğrencileri için Bele-diye tarafından önemli bir farkındalık çalışması başlatıldı.

Su faturalarının yanı sıra yeni kurulan Hilal Çorba Evinden üniversite öğrencileri ücretsiz olarak yararlanabilecek. Kent meydanında 65 yaş üstü bireylere ücretsiz çorba servisi yapılan merkez bundan sonra üniversite öğrencilerine de hizmet verecek.
‘ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ SU’
Amasya’da eğitimlerine devam eden üniversite öğrencilerine içme suyunu ücretsiz olarak vereceklerini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şu ifadelerine yer verdi; “Tüm belediye hizmetlerimizi gençlerin ihtiyaç, beklenti ve öncelik-lerini dikkate alarak şekillendirmeye çalışıyoruz. Şartların ağırlaştığı, koşulların zorlaştığı bir dönemde gençlerimizi düşündük. Onların daha rahat bir yükseköğretim hayatı sürdürmelerine öncelik verdik.
Bu amaçla başlattığımız farkındalık çalışmasında, öğrenci bel-gesi, ikametgâh belgesi ve kira kont-ratı ile belediyemize başvuran tüm öğrencilerimiz bundan sonra su fatu-rası ödemeyecek” dedi.
Üniversite öğrencilerinden su ücreti alınmayacağı gibi yeni açılan Hilal Çorba Evi’nden de öğrenci kimlik kartları ile ücretsiz olarak faydalanabileceklerini belirten Başkan Sarı açıklamasının deva-mında;
“Edirne’den Kars’a onlarca vilayetten şehrimize gelen evlatları-mız var. Onlar şehr-i şirini evi seçti, ana baba ocağı bildi. Vakit onlara yuvalarının sıcaklığını verme vakti. Geleceğimizin teminatı olan gençleri-mize yönelik gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarla kendilerine bir nebze de olsa yardımcı olarak Amasya Bele-diyesi’nin her daim yanlarında olduğunu hissettirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
‘BELEDİYE OLARAK HER DAİM GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ’
Açılan kurslar ve düzenlenen sportif faaliyetler ile her alanda gençlere yönelik çalışmaları sürdür-düklerini vurgulayan Sarı; “Her mahallemizde Kültür Evleri ile hizmet veriyoruz.
Kurslar açıyor, insanımızın kişisel gelişimlerini destekliyoruz.
Şimdi ise Amasya Belediyesi gençlerin karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımını sağlamak için sanatsal ve sportif faaliyetlere ağırlık vermeye başlıyor. Resim, müzik ve çeşitli branşlarda açtığımız kurslarla genç girişimcileri ve yenilikçi fikirleri destekliyoruz. Amasya Belediyesi olarak her daim gençlerimizin yanındayız.”ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı