BelediyeGündem

BELEDİYE PERSONELİNE GENEL SAĞLIK TARAMASI

Amasya Belediyesi personeline, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında genel sağlık taraması yapıldı.Amasya Belediyesi personeli İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları öncü-lüğünde rutin olarak yılda bir kez yapılması planlanan sağlık taramasından geçti. Hacılar Meydanı’nda bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü alanına ku-rulan mobil sağlık aracında, akciğer muayenesi, işitme ve solumun testi uygulandı. Her yıl rutin yapılan uygulamanın amacı ise çalışanların sağlığını korumak ve yapılan sağlık taramasının ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesinin yanı sıra, mevcut sağlık problemlerinin de saptanması amaçlanıyor. ‘SAĞLIK TARAMALARINI ÖNEMSİYORUZ’
Çalışan personellerin sağlığının her şeyden daha önemli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti;“Yapılan tarama ile belediye personelimizin hem daha sağlıklı olmasını hem de hizmette verimli olmasını istiyoruz. Belediyemizde tüm mesai arkadaşlarımızın Amasyalıya hizmet ederken sağlıklı koşullarda ve üretken olması bizim birinci önceliği-mizdir.
Bu tür sağlık taramalarını önemsiyoruz. Yapmış olduğumuz bu tür uygulama-larla hem çalışanlarımızın sağlığını, hem de iş verimini gözetme imkânına sahip oluyoruz. Sağlık çalışanları-mıza da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum“ dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.