Son Dakika

Belediyenin bayram hazırlıkları tamamlandı

Belediyenin bayram hazırlıkları tamamlandı

Amasya Belediyesi Kurban Bayramı öncesinde Canlı Hayvan pazarı, kurban kesim alanları ve mezbahanede hazırlıklarını tamamladı.

Amasya Belediyesi Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarına devam ederek, temizlikten ilaçlamaya, güvenlikten ulaşıma gerekli olan tüm çalışmalar yapıldı. Birçok alanda olduğu gibi şehrin büyümesine olumlu katkılar sağlayan Amasya Belediye Başkanlığı, Ziyaret mevkiinde oluşturulan Modern Canlı Hayvan pazarında kurban bayramında vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek. Hayvan pazarında yetersiz olan küçükbaş hayvan padoklarına ekleme yapılarak, vatandaşın daha iyi hizmet alabilmesi sağlanmıştır. Alana belgesiz, küpesiz hayvanlar alınmayacak. Bayram sonrasına kadar her gün ilaçlamanın yapılacağı alanda, ambulans, ilaçlama, hayvan kontrol ve zabıta araçları hazır bulunacak. Canlı hayvan pazarı bayram öncesi Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri açık olacaktır.

Canlı Hayvan pazarında belediye veteriner hekimleri ve İl Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından vatandaşlara kurbanlık seçimi konusunda danışmanlık hizmeti verilecek. Kesim alanları hastalıklara karşı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenli olarak ilaçlanarak dezenfekte edilecek. Belediye olarak önceki senelerde olduğu gibi bu sene de mezbahane olarak Kurban Bayramında vatandaşlara kesim hizmetinde bulanacaktır. Kesim ücretleri büyükbaş 220 lira, küçükbaş ise 50 lira olarak belirlendi. Vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi için Amasya Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar bayram süresince de devam edecek. Bayram günlerinde kesim yerlerinde halkın muayene ve kontrol talepleri için veteriner hekim bulundurulacak.

Belediye tarafından kurban kesim alanları Bahçeleriçi Mahallesi semt pazarı ve Hacılar Meydanı Mahallesinde bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü bahçesi olarak belirlendi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.