Politika

“BENİM İÇİN BÜYÜK BİR GURUR”

Pehlivanlar diyarı Amas-ya’nın Suluova ilçesinde yaşa-yan Kazım Pekşen, Altın Soğan Güreş Festivali için kente gelen ünlü ağırsıklet başpehlivanlar Recep Kara ve Şaban Yılmaz’ı yolda görünce elektrikli bisikletine davet etti. Recep Kara, Kazım dedenin elektrikli bisikletine binip güreşlerin ya-pıldığı er meydanına kadar se-yahat ettikleri renkli anların görüntülerini sosyal medya hesabında paylaştı”Benim için büyük bir gurur”
Televizyonda sürekli güreşlerini izlediği Recep Kara ile aralarında geçen-lerini anlatan 76 yaşındaki Pekşen, “Recep, ‘bisiklet beni çeker mi?’ dedi. Ben de ‘binin bakalım. İkinizi de çeker’ cevabını verdim. İki pehlivanı alıp stada götür-mek benim için büyük bir gurur” diye konuştu.
Peygamber sporu olan güreşe çocukluğundan bu yana büyük bir merakının olduğunu belirten evli ve 4 çocuk babası Pekşen, yöredeki tüm güreşleri kaçırmadan izlediğini anlattı.
Suluova Dernekler Platfor-mu’nun bu yıl ilkini düzenlediği güreşlerde çok sayıda güreşçi mücadele etti. Başpehlivanlığı Recep Kara’yı yenen Ali Rıza Kaya kazandı. Güreşleri Suluova Kaymakamı Şafak Gürçam ve Belediye Başkanı Fatih Üçok da izledi. Etkinliği organize eden güreşçi Yasin Şahin, misafirper-verlik örneği gösteren ilçenin ulu çınarlarından Kazım Pekşen ile gurur duyduklarını söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.