Eğitim

BEREKETLİ BİR SEZON TEMENNİ EDERİM

Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Şehit İdris Bolat Toplantı Salonu’nda Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) yönetme-lik değişiklikleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
BEREKETLİ BİR SEZON TEMENNİ EDERİM
Toplantıda ÇKS’de yapılan değişikliklerle ilgili konuşan Amasya İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah Göktekin;”Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’nde bazı önemli yönetmelik değişiklikleri yapılmıştır. Bu değişikliklere göre; ÇKS başvuruları 1 Eylül tarihinde başlayıp aynı yılın 31 Aralık tarihinde sona erecektir. 2023 Yılı ÇKS kayıtlarının son başvuru tarihi 31 Aralık 2022’dir. Çiftçilerimiz üretim bilgilerinin değişikliklerini, üretim yılının Şubat ayı içeri-sinde E-Devlet sistemi üzerinden yapabileceklerdir. ÇKS’ye sadece ilk defa kayıt olacak çiftçilerden kanunen bağlı oldukları ziraat odalarının herhangi birinden almış olduğu çiftçi belgesi istenecektir. Başvuru formlarındaki muhtar ve aza imzaları kaldırılmış olup, yalnızca çiftçi imzası yeterli olacaktır. Yapılan değişiklik-lerin tüm üreticilerimize kolaylık sağlamasını diler, bereketli bir sezon geçirmele-rini temenni ederim” dedi.
Toplantıya köy muhtarları, banka temsilcileri ve ziraat odası yetkilileri katıldı. Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Sefa Kılıç da toplantıda yer aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.