Gündem

BİN 667 AİLEYE RAMAZAN YARDIMI

BİN 667 AİLEYE RAMAZAN YARDIMI

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Amasya Şubesi, Bu Ramazan Ayında 1667 aileye yardım ulaştırdı.

İHH, Dünya genelinde insani hak ve hürriyetlerinden mahrum kalmış milyonlarca insana yardım ulaştırıyor. Suriye’deki savaş mağduru yetim ve öksüz çocuklar, Afrika’da ve Yemen’de açlıkla ve kuraklıkla savaşan ihtiyaç sahibi aileler, Güneydoğu Asya’da doğal afetlerle evsiz kalmış aileler, Ukrayna’da savaş sebebiyle yurdunu kaybetmiş anne, baba ve çocuklar; İHH’nın yardım elinin uzandığı coğrafyalardan bazıları oldu. İHH Amasya Şubesi de Ramazan Ayında, Amasya ve çevre ilçelerinde 1667 aileye yardımlarını ulaştırdı.

İHH Amasya başkanı Serdal Benli, İHH Amasya Şubesinin bu Ramazan Ayında gerçekleştirdiği yardım faaliyetlerini açıkladı. İhtiyaç sahibi ailelere ulaştırılan yardım konusunda şeffaflığın önemine dikkat çeken Benli, hayırseverlerin bağışlarıyla yapılan yardımlar kuruşu kuruşuna sıraladı.

Benli, açıklamasında; “Amasya Merkez, Merzifon, Suluova, Taşova ve Havza İlçelerimizde toplamda 1667 aileye yardım ulaştırdık. İhtiyaç Sahibi 1045 aileye Gıda kumanyası dağıtımı yaptık. Toplam Rayiç bedeli: 452,08 Türk Lirası.

İhtiyaç Sahibi 170 aileye Gıda Çeki dağıtımı yaptık. Toplam Rayiç bedeli: 51.000 Türk Lirası.

İhtiyaç sahibi 36 aileye; her aileye 2,5 kilogram olmak üzere tereyağı dağıtımı yaptık. Toplam Rayiç bedeli: 7 bin 500 Türk Lirası. İhtiyaç sahibi 114 yetimimize bayramlık giysi aldık. Toplam Rayiç bedeli 28.200 Türk Lirası. İhtiyaç sahibi 22 öksüz çocuğumuza bayramlık giysi aldık. Toplam Rayiç Bedeli: 6.000 Türk Lirası. Amasya Üniversitesinde eğitim gören 60 öğrencimize iftar yemeği verdik. Toplam Rayiç Bedeli: 2.400 Türk Lirası. Ramazanın bereketini tüm dost ve yakın çevrede yaşatmak adına aralarında ihtiyaç sahiplerininde bulunduğu 220 kişiye iftar yemeği verdik. Toplam Rayiç Bedeli: 12.200 Türk Lirası. Ramazan ayının başından bugüne Amasya merkez ve ilçelerinde ihtiyaç sahiplerine ayni dağıtımlarımız, bayramlık giysi ve verdiğimiz iftar yemeğinin  toplam rayiç bedeli: 559,98 Türk Lirasıdır.

Tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz. Rabbimiz ecrinizi kat kat versin. Rabbimiz hepimizi ihtiyaç sahiplerinin her daim duacısı ve destekçisi kılsın.” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.