Gündem

BİNLERCE TARAFTAR ŞAMPİYONLUĞU KUTLADI

Amasyaspor’un 18 yıl aradan sonra 3. lige çıkması kentte bayram havası oluşturdu. Şehir merkezinde binlerce taraftar şampiyonluğu doyasıya kutladı.

Kayseri’de yapılan Bölgesel Amatör Lig 5. Bölge Play-Off ilk maçında Bartınspor’u 3-0 ile geçip Ankara T.K.İ ile 1-1 berabere kalarak şampiyon olup TFF 3. Lige adını yazdıran Amasyaspor 1968 FK takımı kente dönüşte coşkuyla karşılandı. Yavuz Selim Meydanını dolduran binlerce taraftar şehri bayraklarla süsleyip, futbolcuları ve teknik ekibi alkış yağmuruna tuttu. Takıma sağladığı büyük destek dolayısıyla taraftarların alkışladığı Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 31 Mart 2019 günü akşamı “Amasyaspor layık olduğu yere gelerek şampiyon olacak” diye verdiği 3. lig sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Şampiyonluk kupasını havaya kaldırıp kulüp yöneticileri, futbolcular, teknik heyet ve taraftarları kutlayan Başkan Sarı, yeni hedefin 2. lig olduğunu belirtti.

‘AMASYASPOR’A ŞAMPİYONLUK YAŞATMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ’

Şehrin Valisi ve Belediye Başkanı’nın destekleriyle profesyonel lige çıktıklarını söyleyen Kulüp Başkanı Seyfettin Öztürk konuşmasında şunları kaydetti;

“Valimiz ve Belediye Başkanımızın destekleriyle, bu görevi layıkıyla yaptığımıza inanıyoruz. Valimiz, Belediye Başkanımız, futbolcularımız ve teknik heyetimize ve en önemlisi siz taraftarlarımıza 12. Adam olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte Amasyaspor’umuza şampiyonluğu yaşatmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

‘ACABALARIMIZI BİR KENARA KOYUP ŞAMPİYONLUĞUN TADINA VARMALIYIZ’

Gençlerin, yeşil beyazlı taraftarların ülkü kaynağının zafer çeşmesinin yaşandığı bir güne tanıklık ettiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise;

Gönülleri sevdada buluşanlar, şehzadeleri sevenler, selam olsun size! Selam olsun Amasyalılara. Uzaktan dertleşenler, uzaktan Amasya’ya gönül verenler, uzaktan Amasyaspor’a gönül verenlere, uzaktan “Şehzadeler bizim çocuklar” diyenlere, selam olsun. Amasya! Duyuyorsunuz, görüyorsunuz, dünü unutmuyorsunuz. Bugünü asla unutmayacaksınız. Çünkü ben 31 Mart akşamı tam bu meydanda size söz verdim. Amasyaspor layık olduğu yere gelecek şampiyon olacak dedim. Ne diye söyledim, size inandığım, size güvendiğim için bu konuda hakkını hiç gasp etmeden, acabalarımızı bir kenara koyup şampiyonluğun tadına varmalıyız. Herkes çocuklarına bugünü anlatmalı. Bugünden itibaren hızlı bir şekilde 3. Lige hazırlanıyoruz. Hep beraber Amasyaspor’umuzun bu gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

‘2 YILLIK BİR SERÜVENDEN SONRA BAŞARIYA ULAŞILDI’

Amasyasporun 18 yıllık hasretinin sona erdirerek bugün de çifte bayram yaşadıklarını vurgulayan Vali Masatlı;

“2 yıllık bir serüvenden sonra nihayet başarıya ulaştık. Tabii bu kolay olmadı. Bugünlere gelinmesinde emeği büyük olan Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Sarı’ya çok teşekkür ediyoruz. Maddi ve manevi desteğini esirgemeyen başkanımızla birlikte, teknik heyetimize, sporcularımıza ve her şeyin en güzeline layık olan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu başarımızın birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma ile kol kola, birbirimizi incitmeden üzmeden emin adımlarla 3. Ligde de gösterip, 2 lige çıkmayı burada da gereken başarıyı her zaman göstereceğimizi özellikle belirtmek istiyorum. Yaklaşan Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyor, 3. Ligde Amasyaspor’umuza başarılar diliyorum.”

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.