Son Dakika

Bir sağlık neferimizi daha yitirdik

Bir sağlık neferimizi daha yitirdik

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Araştırma Hastanesinde Nöroloji uzmanı Dr.Mustafa Yiğit, koronavirüsten tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
11 gün yoğun bakımda koronavirüsle mücadele eden Doktor Yiğit, hastalığa yenik düştü. Hastane bahçesinde Yiğit için düzenlenen törene Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Cafer Polat, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, Hastane Başhekimi Doç.Dr. Seyhan Yılmaz, yakınları ve mesai arkadaşları katıldı.Hastane bahçesinde İl Müftüsü Durmuş Ayvaz tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından 66 yaşındaki Doktor Yiğit defnedilmek için memleketi Giresun’a uğurlandı.
Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, “bugün aramızdan biri, bizim çok sevdiğimiz değer verdiğimiz, hoşgörülü bir arkadaşımızı kaybettik.
Gerçekten ilimiz 30 yılı aşkın hizmet eden bir ağabeyimizdi. Bundan dolayı hepimiz gerçekten çok üzgünüz. Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm yakınlarına, tüm sağlık çalışanlarına başsağlığı diliyorum. tüm şehitlerimize başsağlığı diliyorum.” dedi.
Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “malum yaklaşık 1 yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan, ülkemizi de etkileyen bir salgınla mücadele ediyoruz. hükümetimiz bu salgınla ilgili çok önemli kararlar alırken, başta sağlık bakanlığımız olmak üzere sağlık bakanlığımızın uhdesinde tüm hastanelerimizde, tüm sağlık kuruluşlarımızda gerek doktorlarımız, gerek hemşirelerimiz gerek sağlık personellerimiz yani burada ismini ifade edemediğim pek çok insanımız bizleri korumak, sağlığını korumak, bizleri geleceğe taşımak için canla başla mücadele ediyor.
Bugün de Mustafa Yiğit Kardeşimizi uğurlayacağız. Ben tabi burada yaklaşık 32 yıldır burada hayatını devam ettirmiş, köklerini buraya sarmış, buradaki insanlarımızla o kadar samimi ve güzel diyaloglar kurmuş ki gerçekten duydukça hüznümüz bir kat daha artıyor. Ben yüce mevladan kendisine rahmetler diliyorum. bizler kendisinden razıydık, yüce mevlam da kendisinden razı olsun rahmetiyle muamele eylesin.” Diye konuştu.
Konuşmaların ardından İl Müftüsü Durmuş Ayvaz dua etti, yakınları ise gözyaşı döktü. Helallik alınmasının ardından kılınan cenaze namazı ile Doktor Yiğit defnedilmek üzere memleketi Giresun’a uğurlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı