Son Dakika

“Biz Cumhuriyetimizi ilelebet payidar ve güçlü olmasını istiyoruz”

Amasya genelinde ‘11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’ nedeniyle 155 bin fidan toprakla buluşturul-du.
Karasenir köyü mev-kiinde Ağaçlandırma Saha-sında fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.
Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Fatih Ören, Bu vesileyle bu top-rakları vatan yapmak için hayatını adayan, canını, kanını bu topraklar için feda eden başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arka-daşları ve şehitlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş gazilerimizi de rahmetle anıyor yaşayan gazilerimize de şükranları-mızı sunuyoruz.”dedi
Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Fatih Ören açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Tarihi insanlık tarihiyle başlayan ecdadın evlatları kısa zaman önce yakın geçmi-şimizde ki anlamlı ve önem-li günlerden olan Gaziler Gününü, Sakarya Zaferinin 100 yıldönümünü, Doğum belgesi Amasya’da imzala-nan Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümünü coşku ve minnetle kutladık.
Dün de Cumhuriyetimi kurarak cennet vatanımızı kurarak bizlee emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83. yıl dönümünde özlem ve minnetle andık.
Bu vesileyle bu toprakları vatan yapmak için hayatını adayan, canı-nı, kanını bu topraklar için feda eden başta Ulu Önderi-miz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş gazilerimizi de rahmetle anıyor yaşayan gazilerimize de şükranlarımızı sunu-yoruz.
Bugün ülkemizi ağaçlandırma gününü gençlerimiz memleketimizin fidanları ile beraber toprakla buluşturacağız. Bizim gayemiz gençlerimizi de bu kışla içerisinde gör-mek ve bu fidanları buraya dikmek Bugün için Sayın Amasya Valimiz Mustafa Masatlı’ya, Orman Bölge Müdürümüze desteklerin-den dolayı şükranlarımı sunuyorum.
Bir atasözü güzel bir gün geçirmek istiyorsan bir yemek ye , elli sene sonra-sını düşünüyorsan ağaç ek, yüz sene sonrasını düşünü-yorsan çocuklarını eğit diyor.
Biz Cumhuriyetimizi ilelebet payidar ve güçlü olmasını istiyoruz. Ağaçlan-dırma Bayramımız kutlu olsun.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı