Son Dakika

Biz ülkemiz için bu kadar önemli işler için uğraşıyoruz, hem masada hem sahada olmaya devam edeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ İlk olarak Amasya’da ziyaret gerçekleştirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ İlk olarak Amasya’ya ödül töreni olarak Amasya AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.AK Parti İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya tarafından karşılanan Ak Parti genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ı Karşıladı.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ konuşmalarında şu açıklamalarda bulundu; “Türkiyenin her bir yerini dolaştığımda her bi köşesini ziyaret ettiğimizde aynı duygu ve heyecanı paylaştığımız kardeşlerimiz, dostlarımız ile karşılaşıyoruz Ak Parti gerçekten çok bir aile, çok büyük bir cemiyet bir parti. 19 yıllık bir parti oldu 18 yıldır iktidarda.
Ak Partiyi çok büyük bir çınara benzetiyorum. Büyük bir çınarın temsil etmiş olduğu noktalar ne ise aslında Ak Parti büyük oranda bunları temsil eder noktada.çünkü her konuşmaya çıktığımızda bir davamız var bunu söylüyoruz. Bunu sadece biz söylemiyoruz, bunu diğer siyasi partilerde söylüyor. Bizim davamızın kökleri nereye kadar uzanıyor onların davalarının kökleri nerelerde ne şekilde, Çınar ağacının en büyük özeliği büyük köklerinin olması açıkçası biz öyle bir köke sahibiz ki bizim buradaki davamızın en uç noktası aslında toprakta ateşe kadar gidiyor. İnsana baktığımızda İnsanın iki özelliği vardır, bir tarafta toprağın temsil etmiş olduğu alçakgönüllülük tevazu ve üretim, diğer tarafta ateşin temsil etmiş olduğu kibir, yıkma, yakma ve engel olma. İnsanlık tarihinde de toprağı ve ateşi temsil eden birçok örnekler verebiliriz. Aslında en iyi örnek olarak Hz ömer ile avuj ömer olan ömerbinavuf yani Ebu cehilbi tarafta toprağı temsil eden siz Hz ömer olursunuz öbür tarafta ateşi temsil edersiniz. Ebu Cehil olursunuz tarihe cehalettin babası olarak geçersiniz bi tarafta 33.yıl boyunca ülkeyi badirelerden atlatarak menzilde doğru düzgün götürmeye gayret eden Abdulhamit olursunuz bi tarafta ülkeye ezanı arapça haline çeviren 10 sene boyunca hizmet eden Adnan Menderes olursunuz diğer tarafta onu dağ ağacına götüren davetçiler olursunuz, bi tarafta 28 şubat sürecinde her ne kadar bizi hep bir soru işaretinde kalsada barajlar inşa eden kemal barajını inşa etmeye çalışan Süleyman demirel olursunuz,öbür tarafta baraj su kaçırıyor diyen o zamanda olursunuz.Turgut Özal, karşısında kimler, Necmettin Erbakan karşısında kimler bir taraf inşa etmeye diğer taraf yıkmaya çalışıyor.
Bugün ise bir tarafta inşa eden, üreten, tevazulu Tayyip Erdoğan var diğer tarafta ise John Biden’ı var, Macron’u var, seçim zamanı Merkel’i var, var Allah var Niye varlar peki. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları sadece şahsi ikballeri için mi bir şeyler yaptılar, yapıyorlar. Doğu Akdeniz’de parti ikbali için mi şahsi ikbali için mi orada 83 milyonun hakkını hukukunu savunmak için orada 83 milyonun hakkını hukukunu Savunurken birleri karşı duruyor ise 83 milyonun tamamı bu konuda tamamen destek veriyor demektir. Bu konuda mücadelemizde bizim hakkımızı hukukumuzu savunma adına devam edecek. Yani bugün doğu Akdenizdeki yaşanan hadiseler nasıl ve nerden ortaya çıktı Eğer orada fiilen sahada var olmazsak sadece sözle ifade ediyor olsak bu kadar fırtına kopmaz. 2000 yıllardan yapılan araştırma ve incelemelerde dünya doğalgaz rezervi %40 o bölgede 20 yıl içerisinde elektrik araçların ve ön plana çıkmasıyla petrol artık giderek eski etkisini kaybediyor. Dünya doğal gaz rezervinin büyük bir kısmı o bölgede.
Doğalgaz ön plana gelecek. 3 sismik araştırma gemimiz ile sahada olunca nasıl muhattap oluruz noktasına geldiler. Biz ülkemiz için bu kadar önemli işler için uğraşıyoruz, hem masada hem sahada olmaya devam edeceğiz. Her parti çarti çalışmalarında hem de Amasya çok sevdiğimiz kalbimizde güzel hatıraların kaldığı özellikle 38 il ve 2 ilçede siyasi işlemini başlattık, gidebildiğimiz yerlere kadar pandemi süreci müsaade ettikçe sertifikaları kendimiz vermeye bu anlamda gayret edeceğiz bunun için 2 ille yine ilkler bizim için oldu bun 40 bölgede ilk ziyareti Amasya’da başlamış bulunmaktayım hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum bizi ağırladığınız için teşekkür ederim” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı