GÜNCEL HABER

Bizde ne zaferler biter, ne de kahramanlar”

AK Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Av. Galip Uzun’un “Malazgirt Meydan Muharebesi Zaferi” Kutlama Mesajı yayımladı.
Başkan Uzun mesajında şu ifadelere yer verdi; Büyük Selçuklu Sultanı Alparslan’ın komutasındaki Şanlı Türk Ordusu’nun Türklere Anadolu’nun kapılarını açtığı Malazgirt Meydan Muharebesi Zaferinin 950. Yıl-dönümünü kutlamanın haklı onur ve heyecanını yaşıyoruz.
Malazgirt Zaferi ile birlikte Anadolu’da günümüz Türkiye’sinin temelleri atılmış ve burası Türk yurdu ha-line gelmiştir.
Bu topraklar artık ebedi ata yurdumuz olarak tescil-leniriken, bu bereketli topraklar üzerinde asırlardır dışarıdan gelen saldırılara ve onların içimizdeki hain işbirlikçilerine karşı, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak her zaman dimdik ayakta durmayı başardık ve bu gün bile farklı şekilde gerçekleştirilen saldırılara kar-şı başarılı olmaya devam ediyoruz.
Tarihin en şerefli milletinin yeni destanlar yazmasını kimse engelleyemez. Kökümüz mazide, gözümüz atide. Bizde ne zaferler biter, ne de kahraman-lar. Bu duygu ve düşünceler içerisinde; başta Büyük Komutan Sultan Alparslan olmak üzere aziz şehitleri-mizi rahmet ve minnetle anıyor, bu aziz toprakları bize yurt yapan ecdadımızın ve koruyan şehitlerimizin ruhu şad mekanı cennet olsun.
Türk Milletinin Zafer Haftası ve Malazgirt Zaferimiz kutlu olsun.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı