Son Dakika

“BİZİM IŞIĞIMIZ BUGÜNÜN DE YARININ DA TÜRKİYE’SİNİ AYDINLATMAYA YETER”

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ak Parti Amasya Milletvekili Levent Karahocagil, bir basın açıklaması yaptı.
Açıklamasında ortak hareket eden ‘Millet İttifakı’ Partileri CHP, İYİ Parti ve HDP’ye tepki gösterdi.
Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil açıklamasında; ülkemiz için milletimiz için hayırlı olmasını, hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.Millet adına millet için çalışıp söz söyleme yetkisini yine “milletin” verdiği yetkiden alan ancak gaflete kapılıp gücünü milletten aldığını unutup güç zehirlenmesi yaşayan milletvekillerinin/ siyaset-çilerin durumu ortada.
Bu aciz ama kibirleri ile şeytana bile pabucunu ters giydirecek ahlak, haysiyet ve şeref yoksunu insanlar bir bir maskelerini düşürüp gerçek yüzlerini göstere-cekler, foyalarını ortaya çıka-racaklar.
Onlar çürümüş, kokuş-muş zihniyetleri ile birbir-lerini yiye dursunlar bizler AK parti ve Cumhur ittifakı olarak milletimizden aldığımız güç ile milletve-killiği sıfatının gerektirdiği vakur duruşumuzla dürüst, ahlak ve ilkelerimizle ülkemiz için en hayırlı işleri yapmaya devam edeceğiz.
İnşallah milletimiz şehidinin emanetine ve gazilerine saygı, minnet duymayan bu küfürbaz, yüzsüz, erdemsiz, terbi-yesizlere gereken cevabı 2023 yılının Haziran ayında sandıkta verecekler.
Gelgelelim ülkenin cismen ikinci büyük ancak manen küçük, sınır dışı talimatlar ile hareket edebi-len, başkasının yönlen-dirmesi olmadan yolunu bile bulamayan Cumhuriyet Halk partisine…
Bugün şehide, şehidin kardeşine, kadına küfür edenlerin karşısında sesi soluğu kesilen yarın iktidar olsa terör karşısında ne yapabilir? Soruyorum. Hak-sızlık karşısında susan bu dilsiz şeytanlar vasat zekâları ile anca kendilerini kandırabilirler. Çocuklar bile onların blöflerine kanmazken Cumhur İttifakı’nı mı kandırabileceklerini, korku-tabileceklerini sanıyorlar?
Yine soruyorum sizlere bunlar Millet İttifakı olarak bir araya gelip neden bir aday belirleyemiyorlar? Onları tutan, engelleyen ne var? Sorularımın cevabı aslında çok basit. Çünkü siyasi görüş farkı olan nasıl oturup bir aday çıkarabilirsin ki!
Bir yanlarında güya milliyetçi, güya vatansever bir parti diğer yanlarında bölücü terör örgütünün temsilcisi.
Maalesef bunlar goy-goyculuk yapmaktan başka bir iş beceremezler. Bunlar hem kendilerini hem de verilen işleri rezil ederler. Onların mantığı şu “küçük olsun bizim olsun” Geleceğin Türkiye’sini kurarken bu düşünce asla ve kat’a bizim lügatimizde olamaz.
Türkiye’nin tek bir çıkarını düşünmeyen sadece takoz görevi gören Millet İttifakının haddine mi ülkeyi yönetmek! Konuşmalarıma daha da netlik kazandırmak adına şu örneği vermek istiyorum.
Siyasete gençlik kollarında atılmış, gençlik teşkilatlarında bu işe başlamış, belediye başkan-lığı, başbakanlık yapmış, Türkiye’nin ilk halk oyu ile cumhurbaşkanı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkabilecek onun tecrübesine denk olabilecek kim var?
Kılıçdaroğlu’nun tecrübesi nedir? İstanbul Belediye Başkanlığını bile kazana-madı. SSK Genel Müdürü olması ülke yönetimi için yeterli bir kriter olabilir mi? Kılıçdaroğlu halkın özgür iradesi ile siyasi oylama sonucu mu Cumhuriyet Halk Partisi’nin başkanı oldu?
Hayır, tabii ki… Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaş-kanlığı için bir adayda aradığı hiçbir kriter kendinde yok. Onlar konuşa dursun biz yarının Türkiyesi için kendimizden ve yaptığı-mız işlerden emin bir şekilde koşmaya devam edelim.
Peki, İyi Parti neden kendi partisinden aday göstermiyor da Kılıç-daroğlu’na rağmen İmamoğlu için “Fatih” benzetmesi ile aday gösteriyor. Oyun içinde oyun bunların aklı sadece buna çalışır.
Kendi refahlarından başka bir şeyi kendilerine dert etmeyen, layık olma-dıkları makamı işgal eden, bulundukları makamlara yakışmayan davranış ve söylemlerde bulunan bu ken-dilerine münhasır şahıslar aslında birbirlerinin replika-larıdır.
Muhalefete sesleniyorum “Işık kendinden olmalı başkasının parlatması yeterli olmaz. Kendi ışığına güvenen de başkasının parlamasından rahatsızlık duymaz.” Eve-lallah bizim ışığımız bugü-nün de yarının da Türki-ye’sini aydınlatmaya yeter.
Malum önceden parasını versek bile bize insansız hava araçları vermiyorlardı. Parası ile alamıyorduk bile. Şimdi ihracatını yapıyoruz. Türkiye yerli savunma sanayisine, insanına, ARGE sine güvendi ve bu ihracatta başarıyı getirdi. Türkiye’nin bu alandaki dinamizmi yabancıların da dikkatini çekti. Onlar artık bizimle işbirliğine girmek istiyor. İnşallah bu durumu daha da ileriye taşıyacağız.
Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki son 8 yıldır kesintisiz bir şekilde yaşadığımız siyasi, sosyal, askeri sorunların yaşanması bir tesadüf olamaz.
Bunların hepsi ülkemiz üzerinde oynanan oyunlardır.
Tek ellerinde kalanın ekonomik kaos yaratmak olduğu aşikar olan durum ile alakalı olarak bize bu tuzakları kuranları daha beter duruma düşürmüştür. Küresel ekonomik sistemin yeniden yapılandığı bir dönemde Türkiye tarihinde olmadığı kadar büyük cazibe merkezi olma yolunda ilerle-mektedir.
Ülkemizin refahını, güvenliğini, huzurunu sağla-mak ve finansal gücünü artırmaya yönelik olarak gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.
Yaptığımız fabrikalar, altyapı, üstyapı, otoyol ve köprülerin yanı sıra Adana Ceyhan’da 1,7 milyar dolarlık yatırım değerine sahip polipropilen üretim tesisinin temeli atıldı ve burada 5000 kişi istihdam edilecek.
Batman’da 20 milyar liralık yatırım bedeli olan Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali sadece elektrik üretimi ile ülkemize yılda 3 milyar lira katkı sağlayacak aynı zamanda Ilısu’daki tüm tarihi eserleri suyun altından çıkardık ve şimdi Ilısu’yu turizme kazandırdık.
Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi projesini, çöp gaz elektrik üretim tesisini, Avrupa’nın en büyük hibrit yenilenebilir elektrik üretim santralini ülkemize kazandırdık. Yük trenleri, dev gemiler, kargo uçakları, tırlar, kamyonlar hammadde getiriyor, mal götürüyorlar.
Aynı zamanda Akdeniz ve Karadeniz’deki arama sondaj çalışmalarımız sürüyor ve sondaj filomuza 7. nesil olarak adlandırılan en son teknolojiye sahip ve dünyada bu sınıfta sadece 5 gemi bulunan 4 üncü gemimiz de eklendi.
Görüldüğü üzere yatırım, üretim, ihracat ve istihdamın artması Türkiye’nin büyümesi ve kalkınması için en temel hususlardır.
Bizler AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak muhalefet partileri gibi laf üretmiyoruz. “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.”
Bizler icraatlerimizle var olduk olmaya devam edeceğiz. Allah bizi bu yolda ve ülkesine hizmetkâr olma tıynetinden ayırmasın inşallah.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı