Son Dakika

Bu kapsamda OSB alanında zemin etütlerine başlanmıştır. OSB imar planı ve kamulaştırma çalışmaları da devam etmektedir. Suluova Besi OSB de ise genişleme çalışmaları tamamlanmış olup, yeni alanın lansmanını yakın zamanda yapmayı planlıyoruz. OSB’lerimizdeki genişleme çalışmaları tamamlan-dıkça buralarda hem işletme, hem de istihdam sayısı artacaktır. Bunların yanı sıra OKA’nın Katma Değerli Üretim Altyapısını Destekleme Programı çerçevesinde temin ettiğimiz hibe destekleri, OSB altyapılarının güçlen-dirilmesi için kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca çevrenin korunmasına verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak Amasya, Suluova ve Merzifon OSB’de Atık Su Arıtma Tesisleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız nezdinde yaptığımız görüşmeler neticesinde 2021-2022 yatırım programına dahil edilmiştir.” Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından toplantıda, Taşova OSB’nin faal hale gelmesi için yapılan çalışmalar ve diğer OSB’lerin genişleme çalışmaları başta olmak üzere, diğer faaliyetleri ile TKDK ve KOSGEB’in tarım ve sanayi sektörüne yönelik desteklemeleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Amasya İl Müftüsü Durmuş AYVAZ Göynücek İlçe Müftüsü Muammer ŞAHİN’i ziyaret etti.
Muammer ŞAHİN ziyaretlerinden dolayı İl Müftü Ayvaz’a teşekkür etti ve ilçe müftülüğünün çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.
Göynücek İlçe Müftüsü Muammer ŞAHİN’e çalışmalarında başarılar dileyen İl Müftü Durmuş AYVAZ, ilçe müftülüğü personel toplantısına katılarak din görevlileri ile bir araya geldi.
Göynücek ziyaretleri kapsamında İl Müftü, ilçede inşa-atı devam camilerde incelemelerde bulundu.
Ziyaretlerde İl Müftü Yardımcımız Harun AYDOĞ-DU’da İl Müftü Ayvaz’a eşlik etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı