Gündem

BU NASIL VİCDANSIZLIKTIR!

Amasya’nın Merzifon ilçesinde yaşayan boyu 1 metre 20 santimetre olan Selda Çetinkaya, bir yıl önce büyük umutlarla açtığı iş yerinde ve ulaşımını sağlamak için kullandığı motosikleti kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakıldı.
Kendisi gibi doğuştan boy kısalığı bulunan iki kızına hem annelik hem de babalık yapan 35 yaşındaki Selda Çetinkaya memleketi Amasya’nın Merzifon ilçesinde bir yıl önce çiğ köfte, ızgara köfte ve çay sattığı bir iş yeri açtı. Büyük umutlarla açtığı iş yerinde ve ulaşımını sağlamak için kullandığı motosikleti kimliği belirsiz kişi veya kişilerce sabah karşı evinin önünde park halinde iken yakıldı.
Hasta annesi ve iki kızıyla yaşam mücadelesi veren Çetinkaya, bir yandan çiğ köfte dükkanında çalışarak evinin geçimini sağlamaya uğraşırken bir yandan da ilkokula giden çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ediyor.
Kızlarından 13 yaşındaki Kader’in 1 metre 10 santim, 11 yaşındaki Kardelen’in ise 90 santimetre olan çocuklarının, derslerinden beslenmesine kadar tüm ihtiyaçlarında özenle yanlarında olan Çetinkaya, annesinin hasta olması nedeniyle ev işlerini de yapıyor.
Boyunun kısa olması nedeniyle iş bulmakta zorluk çektiğini belirten Çetinkaya, “Önce el işleri yaparak geçimimi sağlamaya çalıştım ama çocuklarımın velayetini alabilmem için bir işe başlamam gerekiyordu. Şimdi çalışıyorum. Hem çocuklarımın bakımını hem de evinin geçimini sağlamaya başladım. Bir anne olarak ayakta durmam lazım. Annem ve iki kızımla yaşıyorum, benim çalışmam lazım. Benim o motosiklete ihtiyacım var. Onlar olmadan hiçbir sosyal aktivite yapamıyoruz. Hayatımız zorlaşıyor.” ifadelerini kullandı.
Gece geç saatlerde komşularının haber verdi-ğini kimin ne sebeple yaktığını bilmediğini belir-ten Çetinkaya “ Emniyet güçlerimize güveniyorum. Aracımı yakanları kısa zaman içinde yakala-yacaktır.2 kızım ve hasta annemle yaşıyorum. Çocuklarımın okul ihtiyaç-larını ve annemin geçimini sağlamak zorundayım. Çaycılık yaparak kimseye muhtaç olmadan yaşamak istiyorum. O motosikleti bana komşularım almıştı. Manevi değeri çok büyüktü elim ayağım olmuştu. İş yerim evime uzak, her sabah onunla gidip geliyor-dum Ama ben yeni araç alacak maddi güce sahip değilim. Yani yeni araç alsam ödeyecek durumum yok. Yetkililerden sesimi duymalarını istiyorum” dedi.
Çocukluğunda yaşadığı sıkıntıları, kızlarının yaşamaması için mücadele ettiğini vurgulayan Çetin-kaya, şunları kaydetti: “Hayata karşı azimliyim. İşime ve çocuklarıma sahip çıkmaya çalışıyorum. Ben hiç kendimi engelli gibi görmedim. Ellerim tutuyor, yürüyebiliyorum. İşimi en iyi şekilde yapabiliyorum. Ama aracımın olmaması beni oldukça güç durumda bırakacak” dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı