Son Dakika

“Bu Ülkede Ağaç da, İnsan da Çok Değerlidir”

Amasya’da 11 Kasım milli ağaçlan-dırma günü Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın katılımı ile coşku ile Fidan dikerek kutlandı.
‘11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’ kapsa-mında Karasenir köyü mevkiinde düzenlenen fidan dikim etkinliğiyle binlerce fidan toprakla buluşturuldu.
Milli Ağaçlandırma günü fidan dikim törenin-de konuşan Amasya Valisi Mustafa Masatlı,
Tüm Türkiye’de olduğu gibi İlimizde de önemli bir gün. Bizler çok iyi biliyoruz ki ağaçlandırma hem dinimizin bizlere emri, hem de milli bir görevdir. Peygamber Efendi-mizin ‘Kıyametin Kopacağını Bilseniz Bile Elinizdeki Fidanı Dikiniz.”dedi
hadis-i şerifi, Fatih Sultan Meh-met’in ‘Ormanlarımdan Bir Dal Kesenin Başını Keserim’ düsturu ağaca ve yeşile nasıl baktığımızın göstergesidir dedi.
Vali Masatlı, “Son yıllarda küresel iklim değişikliğiyle beraber Dünyanın hemen hemen her coğrafyasında farklı olaylar yaşanıyor. Fakat bizler Türkiye ve Millet olarak iklim değişikliğinden daha hızlı değişerek, iklim değişikliğinin sonuçlarını en aza indirmek zorundayız.Bu yıl özellikle orman yangınlarıyla ilgili çok önemli bir sınav verdik. Yangınlarda insanlarımızı ve çalışanlarımızı kaybettik, yaralanan vatandaşlarımız oldu. Ahirete intikal eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralanan vatandaşları-mıza ise acil şifalar dili-yorum.
Devletimiz bu süreçte tüm gücüyle maddi ve ma-nevi olarak yangının sonuç-larını en aza indirmek için her türlü çabayı gösterdi. Bu Ülkede ağaç da, insan da çok değerlidir. Bizlerin görevi ormanlarımızı korumak ve daha çok fidan dikmektir.
Sayın Cumhurbaşkanımız 11 Kasım’ı Milli Ağaçlandırma Günü ilan etti. Bununla beraber her yıl Ülkemizin 81 ilinde Valiliklerin koordinas-yonunda, kamu kurum ve kuruluşların katılımıyla ağaç fidanı dikiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Ülkemizde yaşayan her va-tandaşımız için en az 3 tane fidan dikilmesi talimatını verdi. Bugün Ülkemizde 252 milyon fidan toprakla bulu-şacak. Emeği geçen Orman Bölge Müdürlüğümüze, orman teşkilatımıza, tüm kamu kurum ve kuruşları-mıza teşekkür ediyor, saygılarımı sunu-yorum.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı