Son Dakika

CAMCI, “AMASYA EĞİTİM BİR-SEN YENİDEN YETKİ SENDİKA OLDU”

CAMCI, “AMASYA EĞİTİM BİR-SEN YENİDEN YETKİ SENDİKA OLDU"

Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kerem CAMCI, “2021 yılı sendika yetki çalışmaları 15 Mayıs 2021 tarihi itibariyle belli oldu”dedi
Kerem CAMCI, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; Sendikacılığı bir sayı sendikacılığı olmaktan çok çözüm sendikacılığı esasına dönüştüren Eğitim Bir-Sen Amasya Şubesi 2021 yılında da yetkili sendika olmaya devam ediyor.
En yakın sendikaya 845 fark atarak yetkili sendika olmayı devam ettiren Eğitim Bir-Sen Amasya Şube Başkanı Kerem CAMCI; konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:
Eğitim Bir-Sen ailesi olarak her yerde savunduğumuz “Herkesi kucaklayan bir sendika” olma düşüncemizde yanımızda olarak bizlere güç veren tüm camiamıza teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum.
Amasya’da toplamda 2502 üye, Milli Eğitimde 2345 sayı ile en yakın sendikaya 845 fark atarak işimizin hakkını vererek yaptığımıza inanıyoruz.
Eğitim çalışanlarımız Eğitim-Bir-Sen’e destekleri sayesinde 2021 mutabakat döneminde de; yetki sendika olmayı devam ettirmiştir.
Eğitim Bir Sen “55,2%” Diğer Sendikaların Toplamı “44,8%”
Merkez ilçede 1087, Merzifon’da 424, Suluova’da 409, Taşova’da 208, Gümüşhacıköy’de 147, Göynücek’te 40, Hamamözü 24, Amasya Üniversitesi 160 üye ile Amasya’da toplam 2502 üyeye ulaştık. Bu onur başta üyelerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarınındır.
“Yeni ufuklardan yeni umutlara” düşüncesini yol haritası belirleyerek her kesime, her okula ve herkese ulaşarak var olan sorunlarını dinleme fırsatı yakaladık.
Sendikacılığı slogandan projeye, kavga etmekten çözüm üreten bir anlayışa dönüştürdük. Amasya Eğitim Bir – Sen olarak eğitim çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik seminerler, konferanslar, sportif ve kültürel faaliyetler düzenleyerek sendikacılığı gerçek yerine taşımış olduk.
Üyelerimizin bize vermiş oldukları yetki emin ellerdedir.
Eğitim çalışanlarının beklentileri ve talepleriyle, milletimizin hassasiyetleri ile uyumlu sendikal bakış, çalışmalar ve çabalar, ülke sorunlarına yönelik çözüm odaklı yaklaşımlar sendikamızın marka olmasına ve rakipsiz kalmasına kapı aralamıştır.
Eğitim-Bir-Sen eğitim çalışanlarında karşılık bulmuş ve yetkisini perçinleştir-miştir. Her şart ve ortamda eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesi için emek ve özgürlük mücadelesi vermeye devam ederek, sorunun parçası değil; çözümün paydaşı olarak çalışmalarımızı sür-dürmeye devam edeceğiz.
Eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için alanlarda emek, ekmek, hak ve özgürlük mücadelesi veren, oluşturduğu dina-mizmle medeniyet ve değer odaklı yeni sendikal anlayışla sorunun parçası değil, çözümün paydaşı olmayı seçen Eğitim Bir-Sen, ülke genelinde olduğu gibi Amasya merkez ve beş ilçesi ile Amasya Üniversitesinde tekrar yetkisini taç-landırdı.
Rekabet zemininde hizmet sendi-kacılığı anlayışı ile yola çıktığımız sendikal hak arama mücadelemizde 29. yılın sonunda bakıyoruz ki artık üyesine, ülkesine hizmet etmekte rakip tanımayan ve artık tek rakibimiz kendimiz olarak hizmetlerimizi ve mücadelemizi zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara doğru taşıyacağız. Aldığımız ağır yükün bilincinde hareketle çalışmalarımızı devam ettireceğiz.
Pandemi salgını nedeniyle birçok alanda mağduriyetler yaşandı. Dev-letimizle, halkımızla bütünleşerek, birlik olarak bu zor süreci atlatmaya çalıştık. Sendika olarak bu sürece maddi ve manevi desteğimizi esirgemedik. Vefa Sosyal Destek gruplarında yer alarak tüm illerimizde maddi ve manevi katkılar sağladık. “Köstek olan değil, her zaman destek olan olduk.”
Eğitim-Bir-Sen’in misyon ve vizyonunu okul, okul bütün kurumlara ve bütün eğitim çalışanlarına taşımak için çaba gösteren; il şube yönetim kurulumuza, ilçe yönetimlerinde, denetleme ve disiplin kurulu üyelerimize, kadınlar komisyonuna emeği geçen herkese ve bütün üyelerimize teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.