Son Dakika

Cami Görevlilerimiz Çocuklarla Çevrimiçi Buluşuyor

Cami Görevlilerimiz Çocuklarla Çevrimiçi Buluşuyor

Amasya İl Müftülüğü Çocuklara İslam Dini’nin temel dini bilgilerini kazandırmak üzere ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik 25 Ocak- 12 Şubat 2021 tarihleri arasında “Cami Görevlileri Çocuklarla Çevrimiçi Buluşuyor” programının uygulanacağını duyurdu.
Müftülükten yapılan açıklamada; “Diyanet İşleri Başkanlığımız, Çocuklarımıza milli ve manevi değerleri öğretmek, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Çocuklara beş̧ vakit namaz kılabilecek şekilde sure ezberi yaptırabilmek, Çocuklara İslam Dini’nin temel dini bilgilerini kazandırmak üzere ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik 25 Ocak- 12 Şubat 2021 tarihleri arasında uygulanacak “Cami Görevlileri Çocuklarla Çevrimiçi Buluşuyor” programı hazırladı.
Çevrimiçi olarak uzaktan eğitim yoluyla uygulanacak buluşma programında, Yarıyıl tatili boyunca hafta içi her gün din görevlileri tarafından çocuklara ilk 20 dakikalık dilimde dini bilgiler dersi yapılacak, ikinci 20 dakikalık dilimde ezberleri dinlenecek ve son 20 dakikalık dilimde ise anlatılan konu üzerinden sorulu-cevaplı tekrar yapılacaktır.
Derse katıldığı gün için 20 puan, doğru verilen her cevap için 10 puan (bir çocuk aynı günde birden fazla soru cevaplayabilir), ezberlenen her sure ve dua için se 50 puan verilecektir.
Program sonunda, puanların toplanması sonucunda ilkokul ve ortaokul öğrencileri farklı kategoride değerlendirilmek üzere birinci, ikinci ve üçüncülere mahalli imkanlar ölçüsünde 12.02.2021 tarihinde ödüller verilecektir.
Söz konusu programa katılmak isteyen çocuklarımızın kayıtları, din görevlilerince iletişim bilgileri ile birlikte alınacaktır” denildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı