Gündem

Ceviz Hasadı Yüzleri Güldürüyor

Tokat’ın Niksar ilçesinde Orman Bölge Müdürlüğünün destek ve teşvikleriyle 35 hektar alana ceviz fidanı dikerek bölgeyi ceviz cenne-tine çeviren Yılmaz Kardeşler gerçekleştirdikleri hasatla katma değer üretmeye devam ediyor.
Amasya orman Bölge Müdürü Halil Oflu Niksar İşletme Müdürü Erdal Düzgün, İşletme Müdür Yardımcımız Yasin Acar,Niksar Şefi Erdinç Aydemir, ceviz bahçesinde hasat işlemi gerçekleştiren Yılmaz Kardeşleri ziyaret ederek sahada incelemelerde bulundu.

Yılmaz Kardeşlerden ceviz üretim çalışmalarıyla ilgili bilgiler alan Bölge Müdürü Halil Oflu;
Bozuk orman sahalarını değerlendirmek için Gelir Getirici Tür Ağaçlandırma Projeleri geliştirdiklerini, orman köylülerini bu yönde teşvik ettiklerini, girişimciler tarafından geliştirilen projeleri desteklediklerini ,böylece bozuk orman sahalarını yeşillendirmenin yanında Orman köylülerinin ekonomilerine destek hem de bölge ekonomisine katkı sağlamaya çalıştıklarını belirtti.
Yürütülen çalışmaları yakinen takip ettiklerini belirten Bölge Müdürü Oflu, başarılı çalışmaları gördükçe mutlu olduklarını ziyaret edilen sahanın da başarılı ve örnek bir saha olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.