Gündem

“CHP SORUN ÇÖZEN DEĞİL HİLEYLE VATANDAŞI KANDIRAN BİR PARTİ

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Mecliste yaptığı basın açıklamasında AK Parti Hükumeti’nin 20 yılda ortaya koyduğu çalışmaları sıraladı.
20 Yıllık Hükumetleri döneminde Türkiye’de vatandaşların refah seviyesini arttırmak adına birçok ilke imza atıldığını belirten Karahocagil, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, AK Parti Hükümetinin icraatlarını eleştirmesine de tepki gösterdi.AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil “Türkiye’nin partisi, Türkiye’nin lideri ile 3 Kasım 2002’den beri,“Her şey Türkiye için” sloganı ile çıktığı bu yolda bugün gelinen nokta her haliyle her kurumuyla üretimi ile sanayisi ile dünyaya kendini kabul ettiren bir Türkiye.
AK Parti’nin 3 Kasım 2002 seçimlerindeki vaatlerinden biri de ‘Avrupa Birliği’ne girmek olmazsa olmazlarımızdan değildir. Fakat her Türk vatandaşının yaşam standardını, refah seviyesini, Avrupalı insanın seviyesine çıkarmak, olmazsa olmazımızdır.’ diyorduk.
Ekonomi sistemimiz tüm dünya devletlerinin benimsediği, kabul ettiği ‘Serbest Piyasa Ekonomisiydi’. Yani devlet fabrika yapmayı, üretim, imalatı özel müteşebbisse bırakmış, halkının yaşam standardını yükseltmek için, yol, köprü, tünel, baraj, sulama sistemleri, teknoloji, üniversiteler, havaalanları, hastaneler, hızlı trenler, doğalgaz, Hidroelektrik Santralleri, Güneş Enerji Santralleri, rüzgar santralleri, termik santraller, jeotermal santralleri gibi halkına destek olacak, yatırımlar ile yine vatandaşının geleceğe güvenle bakması için Milli Savunma Sanayini geliştirmek adına adımlar atıyor, projeler geliştiriyor, yatırımlar yapıyordu.
Ve geçtiğimiz 20 yılda halkımızın, yaşam standardını, yaşam kalitesini yükseltme adına devletimizin yaptığı yatırımlar, gerçekleştirdiği projeleri takdirle kabul etmek zorundayız.
Hizmetlerimizi anlatmamız bazılarının zoruna gitse de, bazılarının ‘devlet elbette yapacak’ gibi küçük görme gafletine düşse de, biz bu gafillerin beynine sokmak için her gün anlatacağız. Onlara soruyorum.
“20 Yılda 22 Bin 450 Kilometre Duble Yol”
En pahalı üretim duble yol, otoban, asfalt yol iken, peki 80 yılda yapılan 6100 kilometreyi 28 bin 550 kilometreye çıkarmak yani 22 bin 450 kilometre yolu 20 yılda yapmak, halkının hizmetine sunmak, bu yollardaki taşıt miktarının yüzde 170 artarken, trafik kazalarında yüzde 70 düşüş olması başarı değil midir? Bu sonuç binlerce canın kaybolmaması demek değil midir?
1710 kilometreden aldığımız otoyol uzunluğunu 3 bin 532 kilometreye çıkarmak başarı değil midir? CHP için devletin yapması gereken bir görev o zaman benim sormam gereken soru;
Ey CHP, 32 sene tek başına iktidarda kaldın, yol yapmandan, köprü, tünel yapmandan vazgeçtim, hazır yapılmış 200 tane üretilmiş uçak sanayine neden sahip çıkmadın?
“Tünel Sayısını 83’ten 466’ya Çıkardık”
Karayolu tünel sayımızı 83’ten 466’ya, karayolu tünel uzunluğumuzu 50 kilometreden 651 kilometreye, köprü ve viyadük uzunluğumuzu 311 kilometreden 724 kilometreye yükseltmemiz hem de sadece 20 yılda takdiri, teşekkürü, CHP’yi 2023’te 16’ncı defa mağlup etmeyi, tüm ümmetin umudu Recep Tayyip Erdoğan’a tekrar cumhurbaşkanımız seçmeyi hak etmiyor mu?
Bu millet her zaman büyüklüğünü, her zaman yüceliğini zamanı geldiğinde göstermiştir, işte AK Parti’nin yaptıkları, işte Recep Tayyip Erdoğan’ın başarıları saymakla bitiremeyiz. Peki yıllardır CHP İzmir’de iktidarda, 3 yılda geçen zamandır CHP’li belediyeler, İstanbul’da, Ankara’da, Adana’da, Mersin’de, Antalya’da iktidarda, buralar CHP’ye emanet.
“CHP Sorun Çözen Değil Hileyle Vatandaşı Kandıran bir Parti”
Eskiden beridir CHP’nde sorun çözen, ülke lehine projeleri destekleyen, halkının refahı için yatırımlara destek veren bir ana muhalefet partisi özelliği yok. Tam tersi kendisi sorun, yalanlarla, iftiralarla, dezenformasyonlarla iktidara gelebilme adına en tepesinden, vekillerine kadar milleti kandırabilmek için aklı hayale gelmeyen hileler, oyunlar oynanan bir parti.
Buyurun AK Parti hükümetinin 20 yılda yaptığı hizmetlerden örnekler…
“21 Bin Kilometre Demiryolu Ağı”
Toplam 1213 km hızlı tren ağı,2 bin 74 kilometre demiryolu ağı, 8 bin 453 km elektrikli ve sinyalli hat. Toplamda 21 bin 590 km demir yolu ayağının ayağı kaldırılması.
“31 Yeni Havaalanı”
26 adet havaalanı sayısını, 57’ye çıkardık, dünyada deniz doldurularak yapılan havaalanı sayısı 5. Bunun ikisi Türkiye’de.
Hepsini bırak CHP’nin böyle bir başarısı olsa, ABD’den Biden bile alkışlar, dünyaya ilan eder.
İnternetten bir kısa araştırma yaptım. 1960 yılından sonra 2002’ye kadar yine Türkiye’yi 17 yıla yakın sol zihniyetteki hükümetler idare etmiş.
İnternete neler yapmışlar diye sorunca, ortaya hiçbir şey çıkmıyor. Yine Allah rahmet eylesin Turgut Özal otoyollarla, ülke ekonomisini üretime yönlendirmesiyle, Rahmetli Süleyman Demirel barajlarla öne çıkıyor, sol partilerden, sol liderlerden ülke menfaatine, diş kovuğunu doldurur hiçbir çalışma yok.
Bolca ülkeyi sağcı-solcu bölünmesine, üniversitelerde öğrenci nümayişlerine verilen destekle, işçileri grevlere yönlendirip, destek vermekle, milleti irtica gelecek, laiklik elden gidecek çığlıklarıyla, orduyu, Adliyeyi, öğretmenleri, polisleri kamplara bölmekten, milleti birbirine düşürmekten başka ne yaptılar?
Bol bol yalan, iftira, kandırmadan başka, bir şey yok.” ifadelerine yer verdi.
Karahocagil, Marmaris’teki Orman Yangını sebebiyle Marmaris’e gitmek isteyen ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan Marmaris’te olduğu için Dalaman Havaalanına iniş izni verilmediğini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştirdi. Gazetelerdeki haberleri dile getiren Karahocagil, “22.06.2022 tarihli Sabah Gazetesi’nde; CHP Genel Başkanı Koordinatör Baş Danışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak Twitter’da yaptığı açıklamada; ‘Marmaris yanıyor! Recep Tayyip Erdoğan gidiyor. diye Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile yangın bölgesine gitmemize engel oldular. Dalaman’a uçuş izni vermediler. Bu yasak demokrasiye sığar mı? Devlet geleneği bu mudur? Engel tanımıyoruz. Selçuk üzerinden Marmaris’e gidiyoruz, halkımızın yanındayız.’ Yalanını, iftirasını savurdu.
Yalandan, iftiradan yenilen cezalardan fayda etmiyor. Aynı tas aynı hamam. Yalana devam.
Yine 22.06.2022 tarihli Hürriyet Gazetesi’nde bir haber;
‘Man Adası Davasında Yeni Karar, Kılıçdaroğlu 489 Bin Lira Tazminata Mahkum Edildi.’
Anadolu 20. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki görülen iki ayrı duruşmaya Cumhurbaşkanı avukatı Ferah Yıldız ile Kemal Kılıçdaroğlu avukatı Celal Çelik katıldı.
Mahkeme, Kemal Kılıçdaroğlu’na, Cumhurbaşkanına ve ailesine iftira ve yalandan dolayı 2. defa tazminata mahkum etti.
Muhalefet, liderinden, milletvekillerine, il başkanlarından, belediye başkanlarına, hatta, radikal seçmeninden destek aldığı masa arkadaşlarına kadar, tümü yalanı o kadar kanıksamışlar ki, kendi söyledikleri yalana bir saat sonra tümü gerçek gibi inanıyor.
Bizler yaptığımız, başardığımız işleri, projeleri, yatırımları anlatırken hem de iki kere iki dört eder gibi. Bu yalanlara inanan kardeşlerimiz için tek diyeceğimiz laf, aklınızı başınıza alın, bunlara 2023’te öyle bir ders verelim ki komple tasfiye olsunlar, muhalefete gerçek vatanını, milletini seven, oturacağı koltuktan güç alan değil,güç veren insanlarımız gelsin.
AK Parti’den ayrılanlar ise AK Parti’de iken, koltuk varken, o koltuktan güç alırken iyi olan Recep Tayyip Erdoğan altlarından koltuk alınınca öyle yuvarlandılar ki, meğerse AK Parti’ye pamuk ipliği ile bağlıymışlar.
Menfaatleri varsa varlar, yoksa onlar için İslam’a Orta çağ zihniyeti diyen ile Sultan Abdülhamit’e hakaret edenlerle, askerimi, polisimi öldüren vatan hainleri ile bir, beraber olabilirlermiş.
Sözüm bu menfaatçilere oy verecek, vermek isteyen kardeşlerime;
Ne olur elinizi vicdanınıza koyun. 2002 öncesi Türkiye’yi düşünün, 2002’den sonraki bu ülkeyi düşünün, oyunuzun rengi sözde vatanseverlerle değil özde vatans-everlerle olsun diyor saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.