GÜNCEL HABER

CİHAN SANCAK; BU ÖYLE BİR ZAFERDİR Kİ DÜNYADA BİR EŞİ BENZERİ YOKTUR

CİHAN SANCAK; BU ÖYLE BİR ZAFERDİR Kİ DÜNYADA BİR EŞİ BENZERİ YOKTUR

Amasya Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İl Başkanı Cihan Sancak “19 Mayıs 19-19 dan, 19 Mayıs 2021 e ”YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM” dedi.
Cihan Sancak açıklamasının devamında; “19 Mayıs 1919 kavurucu bir güneş Sam-sun’dan Anadolu’ya yayılırken içindeki ÖZ-GÜRLÜK ve BAĞIMSIZLIK ATEŞİNİN TÜM DÜNYAYI KAVUŞACAĞINI İşgalci Emper-yalistler tahmin dahi etmemişlerdi.
19 Mayıs 1919 sabahı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğindeki heyet işgal altın-daki Samsun’a Anadolu kuvvetleri ile olu-şacak bir mücadele ön görmüşlerdi, önemli olan Anadolu’nun örgütlenmesidir.
Tam Bağımsız Türkiye yolunda ”YA İSTİK-LAL, YA ÖLÜM” diyerek yola çıkan yurtsever-lerin, kahraman Türk ulusunun ayağa kalkı-şının, şahlanışının başlangıcıdır 19 Mayıs.
Artık işgal kuvvetlerine, Emperyalizme karşı kahramanca verilecek Bağımsızlık müca-delesine Gazi Mustafa Kemal ATA-TÜRK önderliğinde şartlar ne olursa olsun son TÜRK ölünceye kadar devam edilecektir
”YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” diyerek çıkılan yolda ”ORDULAR İLK HEDEFİNİZ AKDENİZ” ‘SİZLERE ÖLMEYİ EMREDİYORUM” diyen Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğindeki TÜRK ULUSU EMPERYALİZME KARŞI BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNİ KAZAN-MIŞTIR.
BU ÖYLE BİR ZAFERDİR Kİ DÜNYADA BİR EŞİ BENZERİ YOKTUR. BU ÖYLE BİR ZA-FERDİR Kİ EMPERYALİZME, SÖMÜRÜYE KARŞI KAZANILMIŞ İLK VE TEK ZAFERDİR.
BU ÖYLE BİR ZAFERDİRKİ TÜM DÜNYA MAZLUM MİLLETLERİNE ÖRNEK OLMUŞ-TUR.
Dünya Diktatörlükle, Krallıkla, Padişahlık İle yönetilirken CUMHURİYETLE yönetilen bir TÜRK devleti kurularak Padişahların, Kralların, Diktatörlerin sarayları çökertilmiş, tahtlarını kaybetmişler, mazlum milletlere kendi kaderlerini kendilerinin tayin ede-bileceğini, sömürünün yok olabileceğini, kendi bağımsızlık mücadelesini vererek yenilmez olanların yenileceğini yok olacağını göstermiştir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk öyle bir Cumhuriyet kurmuştur ki, Cumhuriyetin tapusunu, koruma ve kollama görevini Türk gençli-ğine emanet etmiştir.
İşte 19 Mayıs 1919 Emperyalizmin Yenil-gisini getiren yolun başlangıcıdır.
YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı