Son Dakika

ÇİLEZ; Amasya Şeker Fabrikası’nın 67’inci pancar alım kampanyası açılış törenine katıldı

ÇİLEZ; Amasya Şeker Fabrikası’nın 67’inci pancar alım kampanyası açılış törenine katıldı

Amasya Şeker Fabrikası’nın 67. pancar alım kampanyasında bulunan Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez kampanya döneminin sevgiyle saygıyla selamlıyor rabbimin bereketi hepimizin üzerinde olsun diyerek bir güzel günle daha birlikteyiz Pancar alım kampanyasında açılış konuşmasını gerçekleştirdi; Milletvekili Çilez yapmış olduğu konuşmada; Rabbim öncelikle kazasız belasız bereketli bir kampanya döneminin tüm çiftçilerimize fabrikamıza nasip etsin. Diyerek sözlerine başladı; Bizim bölgemiz çok daha farklı anlamı olan bir yer cumhuriyetimiz Atatürk ve arkadaşları tarafından kurulduktan ancak 30 yıl sonra devlet yatırımı toprakları gelebilmiştir.
Şeker fabrikamız bölgesinde ciddi manada ders almamız gerekir Ancak 70 yıllarda türk insanı bir araya gelip 50 küsür yağ fabrikasını ancak kurabilmiştir. Ülkemiz tırnağıyla kazıya kazıya gelmiş böyle bi güne bugün bu fabrikaları kuracak yüzlerce vatandaşlarımız mevcut ekonomik bir güç ve değer bölgemizin belki de kamu dahil en büyük ekonomik gücüne sahip olan yeri. Amasya’mız bundan çok daha fazla faydalanmalı artık Şeker fabrikamızdan beklentimiz şudur, iyiye giden bir fabrikamız var. Güçleniyor, kuvvetleniyor ve kudreti artıyor. Şeker fabrikamız önümüzde ki dönemde kendi durumunu düzeltmeli ve artık yeni alanlara yatırım yapabilir hale gelmelidir. Burası yüz bine yakın çitçimizin menfaatinin olduğu bir yerdir. Ve artık şeker fabrikamız Suluova’mızda sadece yerleşkedeki bir fabrika değil artık organize sanayi bölgelerimizde veya başka yerlerde başka alanlarda da olabilir ve üretim yapabilecek yeni tesisleri kurabilecek hale gelmelidir. Bu şeker fabrikalarından bu toprakların bir evladı olarak beklentilerim var Çiftçilerimiz bu sene çok zor bir yıl yaşıyor. Allah böyle kurak sıkıntılı seneler vermesin.
Türkiye Cumhuriyeti devleti tarımsal sulama problemini halen çözmüş değil Çünkü su kaynaklarımız belli yerlerde kısıtlı belirli yerlerde de oldukça gayet iyi. Çok büyük yatırımlarla suyun olduğu yerden olmadığı yere doğru akıtılması gerekiyor. Çok büyük yatırımlar gerekiyor milletvekili olduktan sonrada Bizim ana amacımız hep şu oldu nerede bu bölgede bir damla su varsa o suyu bir karış toprakla buluşturmak bizim en birinci görevimizdir. Kendimize bunu bir görev olarak katlettik.
Kendi köyümde fazla sulama imkanları olmayan bir köy çocuğuyum ama geçen yılda pancar sökümü için geldiğim ovasına davet üzerine gittim tarlaya baktım maşallah pancardan fazla basacak toprak yok Allah bereketini arttırsın hayalimiz 6 ton 7 ton pancar olmak hedefimiz 11 ton toprağı suyla buluşturcaz o toprağa hangi gübreyi vercez ne zaman ne yapcaz bunu çifçilerimize en iyi şekilde aktarıp hepimiz için en faydalı olacaktır.
İksidadi etkinlik ve verimlilik işte bizi kalkındıracak olan ana hunsur bu’dedi Şeker geçen yıl suyun ne olduğunu şöyle hizah etmek istiyorum Fabrikamızın 67. Kampanya döneminin hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum ‘diyerek ifadelerini belirtti.
Törene Amasya Milletvekilleri Levent Karahocagil, Hasan Çilez ve Mustafa Tuncer, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Suluova Kaymakamı Abdullah Şen, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Ediz, Göynücek Belediye Başkanı Kadir Fatih Erdoğan, Ziyaret Belediye Başkanı Mehmet Uyanık, MHP Amasya İl Başkanı Şuayip Ak, MHP Suluova İlçe Başkanı Rıfat Uzun, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Zeki Eraslan, Amasya İl Genel Meclisi MHP Grup Başkanı Mesut Ünal ve Kurum Müdürleri, STK temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı