Son Dakika

Çilez; “Merzifon Havalimanımızı Genişletiyoruz”

Çilez; “Merzifon Havalimanımızı Genişletiyoruz”

Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez Amasya’ya Merzifon Havaalanının genişletilmesi müjdesini verdi.
Milletvekili çile meclisteki konuşmasına Amasya tami-mi ve Amasya’nın önemine değinerek başladı ardından Amasya’da yapılan ve ilerleyen çalışmalar hakkında bir konuşmada bulundu
Amasya’mızın Milletvekili Olmaktan Büyük Gurur Duyuyorum
Amasya Tamiminin bugün Çatısı altında olduğumuz Millet İradesinin Tecelligahı Gazi Meclisimizde Yazan “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” Anlayışının Temeli olduğunu kaydeden Çilez;” Atatürk ve Arkadaşları 21 Haziranı 22 Hazirana bağlayan gece Amasya tamimini hazırlamıştır ve “Milletin İstiklalini Yine Milletin Azim Ve Kararı Kurtaracaktır” diyerek İstiklal aşkımız, bütün dünyaya ilan edilmiştir. İstiklalin nasıl, kazanılıp hangi temellere oturacağını ise “ Milletin Azim Ve Kararına ” bağlayan bu karar, yeni kurulacak devletin ilk şifrelerini de içerisinde barındırmaktadır.
Bugün Çatısı altında olduğumuz Millet İradesinin Tecelligahı Gazi Meclisimizde Yazan “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” Anlayışının Temeli Amasya Genel-gesidir. Amasya Gelişinin 102. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ve Arkadaşlarını, Milli Mücadelenin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rah-metle minnetle anıyorum. Yine Amasya Genelgesi ile yeni kurulacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Temelleri Amas-ya’da atılmış ve millet iradesinin vurgusu ilk defa burada yapılmıştır.
Bir Fransız Arkeolog Amasya’daki Eğitim Kurumlarını ve seviyesini görünce burayı Anadolu’nun Oxford’u diye tabir etmiştir. 8500 yıllık geçmişi ile medeniyetlere beşik-lik yapan, ilim irfan şehri, Ferhat İle Şirin’in Yani, Aşkın Şehri Aziz Amasya’nın Milletvekili olmaktan büyük gurur duyuyorum. Rabbime bu güzel vatan toprağına hizmet et-meyi bana nasip ettiği için ne kadar şükretsem azdır. İnşallah layık olabiliriz” şeklinde konuştu.
MERZİFON HAVALİMANIMIZI GENİŞLETİYORUZ
Amasyamız bugün 280 milyon dolar ihracat yapan üre-ten bir ildir diyen Milletvekili Çilez
“Soğandan, patatese şeker pancarından, tahıl ürün-lerine, türlü türlü sebzelerden, elmasından kirazına ka-dar geniş bir ürün yelpazesi olan bir il. Yine Amasyamız Organize Sanayi Bölgeleri ile üretim üssü olmayı başar-mış bir ilimiz. Dört tane organize sanayi bölgemiz bugün doluluğunu tamamlamış, Türkiye’nin ilk organize ve sa-nayi bölgesi Amasya’da kurulmuş. Bugün ise genişleme çabalarını içeriyor. Yine Taşova İlçemizde büyük gayret-lerimizde bu yıl bir organize sanayi bölgesi daha kurduk. Bu organize sanayilerimiz milletimize iş, aş oluyor; Amacımız Amasya’da tersine göçü başlatmak. Yine, Amasyamız üniversitesiyle tarihindeki misyonuna yakışır bir şekilde ilim, irfan şehri olmaya devam ediyor. Amasyamız milletimize söz verdiğimiz gibi 600 yataklı devlet hastanesine bu süreçte inşallah kavuşacak. Bugün, yaptığımız çalışmaların bir neticesini daha aldık. Bölgesine büyük hizmetleri dokunan Amasya Merzifon havalimanımızı inşallah genişleme çalışmalarını önümüzdeki ay içerisinde ihalesini yaparak genişletiyo-ruz. Uçuş destinasyonlarımızı geliştirmek için çabaları-mız sürüyor. Velhasıl, Amasyamız için, ülkemiz için çalışıyor, milletimize hizmet ediyoruz. Allah milletimize hizmet etmekten bizleri geri koymasın inşallah” ifade-lerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.