Son Dakika

ÇİLEZ, “Taşova Karma Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Taşova için Amasya için tarihi bir gün”

ÇİLEZ, “Taşova Karma Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Taşova için Amasya için tarihi bir gün”

Amasya Ak Parti Milletvekili Hasan Çilez,Büyük Amasya Otelinde gerçek-leştirilen Taşova Karma Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Lansman Programına katıldı.
ÇİLEZ; “Taşova Karma Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Taşova ve Amasya için tarihi bir gün”dedi
Hasan Çilez konuşmalarında şu ifadelere yer verdi;Organize Sanayi bölgesini kurmak için sıcak su kaynağı olmayınca o bölgeler askıya alındı.
Aynı dönemlerde biz Karma OSB kurabilir miyiz diye istişare yaptık daha sonra da Taşova Belediye Başkanımız Taşova’nın doğusunda ciddi kaliteli organize sanayi bölgesi vardı orada Taşovaya yatırım yap-mak isteyen yatırımcıyla görüştük. Fakat şunu gördüm,oradaki doluluk genişleme ihtiyacı olcak ilimiz de genişleme süreci olcak İlimizde de diğer OSB var bu alanlarda belirli Taşova değil Amasya’da da başka kuramazsınız. Suluovamız Amasya Organize Erbağda 20 kilometre burada Doluluk oranı artık tamamlanan bir özellikle tekstil alanlarının organize sanayi bölgesi oluş-turduk.
Çilez sözlerine şu şekilde devam etti; Ta-şova Karma Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Lansmanına yatırım yapmak isteyen bir yatırımcımızı ziyaret ettik. ziyaretimizi yap-tıktan sonra bizde oradaki bazı binalar var oraları talep ettik.
Oradaki doluluk belli seviyeye geldikten sonra tekrar gelişmeye ihtiyacı olacak ili-mizde de organize sanayi bölgelerimiz var buralarda belli doluluğu yakalayamazsak Taşovaya değil gelip Amasyaya bile OSB ku-ramayız. Amasya Organize sanayi bölgesi doluluk oranları yeterli olur.
Merzifon organize sanayi bölgesindeki genişlettiğimiz alan 41 parsel 37 firmaya tahsisi yapıldı. 1 buçuk yıl içinde doldu. Bugün orada 1 tane bile parsel yok yıl sonuna hemen hemen tamamı ücrete geçmiş olacaktır. Pandemi sürecine rağmen bu dola-rizasyonda ki sıkıntı peşinden de sıkıntıları üst üstte koyduğumuzda 37 tane fabrika amasya ilinde tütmeye başlıyor.Biz organize sanayi bölgelerinde yarım saat elektrik ke-sintisine tahammülü yok firmalarımızın Allaha şükürler olsun tıkır tıkır işlemekte.
Bütün bu doluluk oranlarını sağladıktan sonra Taşova’da organize Sanayi bölgesi düğmeye bastı diğer anayol güzergahı içeri-sinde Taşova ve Amasya merkezimizin ara-sında bir bölge bu bölge de istihdam da sıkıntı çekilmeyecek bir bölge ve çok göç ve-ren bir yer ilimizi sürekli göç veriyor bu yakınlar sonucu şunu görecez amasya göç vermeyi bırakacak ekmek ve aş için giden bizim amacımız da gayemiz de budur.
Biz çalışıyoruz ne kadar neye ihtiyacımız ne kadarlık bir istihdam oluşturmamız gere-kiyor bunların hepsine vakıfız onunla alakalı da çok sağlam adımlar atıyoruz.
Sayın valimizin göreve geldikten sonra kendisinin organize sanayi bölgeleriyle ala-kalı yaptığı faaliyetler de tecrübesi bu işin tuzu biberi oldu.
Kıymetli Amasyalı hemşehrilerim benim en büyük destek gördüğüm bir husus var Amasya bu konuda ne yapacağını biliyor bir-lik beraberlik içerisinde toplum içinde bur-dan kalkıp gidiyoruz siyaset kurumunda ki arkadaşlarımız Sayın Valilerimiz kurum Müdürlerimiz gidiyoruz derdimizi çok rahat bir şekilde anlatıyoruz ve dosyamız da dolu olduğu için Allah’ın izniyle geri dönmüyoruz.
Kıymetli hemşehrilerim benden büyük abilerim de var kardeşlerim ben sizin veki-liniz olarak sizden aldığım yetkiyle ne zaman yanına gidipte bir şey istediysem almadan geri dönmedim Allah razı olsun Amasyamıza ne lazım çözüyor Allah razı olsun hallediliyor.
Taşova da iş adamlarına taşova da bir OSB var dedirtmemiz lazım kendi kendine talep edilen bir hale gelmesine lazım Merzifon da bu başarılı orda bi genişleme ya-pıyoruz herkes hücum ediyor oraya orda bir çekim merkezi oluşuyor.
Bu işte emeği geçen Taşovalı kar-deşlerime bu işi ayak eden Taşova Belediye Başkanıma Sayın Valime ve bu işte tüm eme-ği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Allah vatanımıza milletimize hayırlı ey-lesin özellikle de Taşovamıza hayırlı eylesin hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyo-rum”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı