GÜNCEL HABER

Çocuk Evleri Arasında Çevrimiçi Bilgi Yarışması Düzenlendi

Çocuk Evleri Arasında Çevrimiçi Bilgi Yarışması Düzenlendi

Amasya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğü Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğüne Bağlı Çocuk Evleri Arasında Çevrimiçi Bilgi Yarışması Dü-zenlendi
Amasya İl Müdürlüğüne bağlı 11 Çocuk Evi arasında Ortaokul ve Lise olmak üzere iki kategoride çevrimiçi bilgi yarışması düzenlendi. Çocuklarımıza moral vermek ve çocuklarımızı motive etmek için Amasya Valisi Mustafa MASATLI, eşi Esra MASATLI Hanımefendi ve Amasya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler il müdürü Ahmet KURT ta yarışmaya teşrif ettiler. Yarışmaya çocuklarımız bireysel olarak değil de ev olarak katılım sağladılar. Üç ay boyunca hazırlandıkları ve çekişmeli geçen yarışmada çocuklarımız İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyon tarafından hazırlanan soruları cevapladılar.
Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen yarışmanın so-nunda ortaokul kategorisinde Mihri Hatun Çocuk Evi, lise kategorisinde ise Zeynep Hatun Çocuk Evi birinci oldu.
Konu hakkında açıklama yapan, İl Müdürü Ahmet KURT; çocuklarımızı yüzmeden, çim hokeyine, işaret dilinden fut-bola, resimden halk oyunlarına birçok etkinliğe yönlen-direrek onların sosyal faaliyetlere katılımlarını sağla-maktayız.
Bedensel aktiviteleri, bilgi yarışmaları ile destekleyerek çocuklarımızın hem bedenen hem zihnen gelişmelerini; ge-nel kültür, sağlık, yaşam, futbol, bilim gibi alanlarda yapılan etkinlikler ile bilmediklerini öğrenme, öğretme amaç-lanarak yardımcı olmaktayız. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp üslubu ile öncü bir nefer olarak gençlerimize ve gele-ceğimize sonuna kadar destek olmak bizlerin borcudur diyen İl Müdürü Ahmet KURT kendisi adına bu yarışmanın birincisi olmadığını, üç aydır özveri ile yarışmaya hazır-lanan çocuklarımızın hepsinin bu yarışmanın birincisi olduğunu söyledi.
İl Müdürü Ahmet KURT pandeminin genelde tüm alış-kanlıkları ve faaliyetlerin kapsamını değiştirdiğini bir son-raki yarışmanın yüz yüze yapılmasını temenni ettiğini söy-leyerek yarışmayı düzenleyen, yarışmada emeği geçen ve çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeyi görev addetmiş bakım elemanları, ev sorumluları ve Kuruluş idarecilerine teşekkür ettiğini söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı