Son Dakika

Çocuk evlerindeki çocuklar ektiklerini biçiyor

Amasya Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezin-de kalan çocuklarımız iki yıla yakın süren sal-gın hastalık nedeniyle doğadan ve çevreden uzak geçirdikleri za-manı telafi edebilmek adına ve günlük hayat becerileri kapsamında Gökhöyük Tarım Meslek Lisesinin tarım arazi-sinde çocuklara ayrılan bölümde domates, biber, salatalık, patlıcan, kavun ve karpuz fide-lerini yetiştirip hasadını yapmaya başladı. Çocuklar yetiştirdikleri ürünlerin dikiminden sulamasına, yabani otların ayıklanmasından hasadına her türlü işini kendileri yaparak evde geçirdikleri stresli ve bunalımlı bir süreci doğayla bütünleşerek toprağı işleyerek attı. Çocukların kendi emekleriyle yetiş-tirdikleri ürünler kaldıkları evlere paylaştırıldı.
Amasya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kırlangıç, “Çocuklarımız, Çocuk Hobi Bahçesi projesi ile çocukların doğa ve yeşille buluşarak tohum ekme, sebze fidesi dikme, bahçe sulama, ekolojik tarım yapma imkanı buldular ve aynı zamanda dinlenerek kaliteli zaman geçirerek pandeminin olumsuz etkilerinden kurtulma fırsatı buldular.
Ektikleri fidelerden elde ettikleri sebzelerin hasat işlemlerini kendi elleriyle yapıyorlar.”
Çocuklarımız kentleşmenin olumsuz etkilerinden uzak, arkadaşları ile birlikte zaman geçirme, dinlenme ve oyun oynama şansını yakalama fırsatı buldular diyen İl Müdürü Kırlangıç bu projede emeği geçen personele ve çocuklara teşekkür ediyorum dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı