BelediyeSon Dakika

ÇOCUKLAR İÇİN PARKLAR YENİLENİYOR

Amasya Belediyesi tarafından, il merkezindeki parklar ve çocuk oyun alanlarının iyileştirilmesi için başlatılan çalışmalar devam ediyor.Belediye’ye bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri, şehir merkezinde bulunan çocuk oyun alanlarını yeniliyor.
‘OYUN GRUPLARI VE TÜM ALANLAR YENİLENİYOR’

Çocukların huzurla oynaması, vatandaşların da ailece keyifli vakit geçirmesi için parklarda detaylı bakım, onarım ve yenileme çalışması yaptıklarını belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti;“Yenileme çalışmaları kapsamında parklarda zemin döşemelerini, bankları, çocuk oyun gruplarını baştan aşağı yeniliyoruz. Ayrıca ekiplerimiz kontrollerinde oyun grupları, banklar ve diğer eşyalarında gerekli tamir ve bakımını yapacaklar.
Oyun grubu ve fitness aletlerini onararak kullanılacak hale getireceğiz. Parklarda göz zevkine hitap edecek peyzaj düzenlemeleri olacak. Yeşil alan bölümlerinde çimlerin sağlıklı büyümesini ve il genelindeki yeşil görüntünün sürdürülebilir olmasını istiyoruz. Bir yandan parklarımızı yenilerken, bir yandan da il genelinde çim biçme, yabani otların temizliğine devam ediyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.