BelediyeGündem

ÇOCUKLARIMIZI SEVİYOR VE GELECEKTE İYİ BİREYLER OLMALARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Sarı mesajında; “Kız çocuklarının çalıştırılmadığı, istismara uğramadığı, evlendiril-mediği okutulduğu bir dünya ümidiyle “ Dünya Kız Çocukları Günü ”kutlu olsun. Çocuklarımızı seviyor ve gele-cekte iyi bireyler olmaları için çalışıyoruz. Kız çocuklarının eşitçe eğitim alabildiği, ayrım-cılığa maruz kalmadığı, hayatları boyunca kendi kararlarını alabildiği bir dünya diliyoruz” dedi.
GÜÇLÜ KIZLAR GÜÇLÜ YARINLAR DEMEKTİR
Güçlü ve başarılı kızların yarınların sigortası olduğunu belirten Başkan Sarı mesajının devamında;“Bana dünyayı kucakla deseler, ben gider kızlarıma sarılırım. Kızlarınıza, akıllarıyla, bilgileriyle, zekâ-larıyla, kişilikleriyle, kimlikle-riyle var olmayı öğretin.
Dünya, hayallerini ger-çekleştiren kız çocukları ile gü-zelleşecek. Dünya Kız Çocukları Gü-nü’nde kız ço-cuklarımıza kendi ayak-larının üzerinde özgürce durabildikleri, ayrımcılığın olmadığı, başarı dolu bir gelecek diliyor, dünyadaki tüm kız çocuklarının eğitim, sağlık, bes-lenme, korunma ve sosyal hiz-metler gibi temel haklardan eşit şekilde yararlanması ve geleceğe umutla bakmamızı sağlayan kızlarımızın 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.