Son Dakika

Corona’nın gölgesinde kırım kongo broşürü

Corona’nın gölgesinde kırım kongo broşürü

Amasya Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Güner Aslan,”Son yıllarda bölgemiz coğrafyasında özellikle Orta Karadeniz bölgesinde kırsal ve ormanlık tarımsal alanlarda çiftçilerimizi bekleyen en büyük tehlikelerden bir tanesi Kırım Kongo Kanamalı Ateşi olduğu bilinmektedir’ dedi.
Birlik Başkanı Güner Aslan konuyla ilgili olarak, “Üreticilerimiz, kene ısırmasına yönelik koruyucu tedbirlerin neler oldu-ğunu tam anlamıyla bilmemektedir ya da böyle bir durumla karşılaşıldığında neler yapılması gerektiği konusunda aynı bilinmezlik devam etmektedir.
Günümüzde zor koşullarda tarımsal faaliyetler yürüten üreticilerimizin aynı za-manda kendisi ve ailesi için koruyucu sağ-lık tedbirlerini alması gerekmektedir.
Ne yazık ki bu yılda İlkbahar aylarının başlamasıyla beraber büyük bir hızla haberlerde ve çevremizde kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi has-talığına yakalanan çiftçilerimiz ve aileleri üzücü sonuçlarla karşılaşmaktadır.
Bu nedenle Amasya DSYB olarak Prof. Dr. Zafer Karaer ’in hazırlamış olduğu “Corona’nın Gölgesinde Kırım Kongo” adlı yayın çalışması broşür haline getirilerek tüm üreticilerimize dağıtılması ve hastalık hakkında bilgilendirilmeleri sağlanacaktır.
Sayın hocamız Prof. Dr. Zafer Karaer’e önemli bilgiler içeren bu çalışmasından dolayı tüm üreticilerimiz adına kendisine teşekkür ediyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı