GÜNCEL HABER

Covid-19 sebebiyle annelerini kaybeden Miray Sude ile Ali Asaf bebek devletimize emanet

Covid-19 sebebiyle annelerini kaybeden Miray Sude ile Ali Asaf bebek devletimize emanet

Amasya Valisi Mustafa MASATLI, hami-lelik sürecinin son dönemlerinde Covid-19 rahatsızlığına yakalanarak, bu süreçte erken doğum yapan ve kısa süre sonra da vefat eden 27 yaşındaki Müjgan YİĞİT’in Taşova ilçemizde ikamet eden ailesini ziyaret etti.
Ziyarette Merhume Müjgan YİĞİT’e Allah’tan rahmet, eşi Sinan YİĞİT ve aile fert-lerine bir kez daha başsağlığı dileyen Valimiz Mustafa MASATLI, 7 yaşındaki Miray Sude ve 13 günlük Ali Asaf bebekle özel olarak ilgile-nerek, ailenin bundan sonra asla yalnız bırakılmayacağını, devletimizin tüm imkan-ları ile geride kalan yavrularımızın geleceği için, her türlü desteği vereceğini belirtti.
Vali Masatlı ziyarette ayrıca şunları ifade etti: ‘Müjgan kardeşimiz maalesef Covid-19 sebebiyle genç yaşta aramızdan ayrıldı. Geri-de eşini ve dünyalar güzeli iki yavrusunu bıraktı.
Bu andan itibaren Miray kızımız ve Ali Asaf bebek babalarının yanı sıra devletimize de emanettir. Sinan kardeşimiz şu anda toplum yararına destek programı kapsamında geçici olarak kamuda çalışıyor.
Önümüzdeki süreçte ona kalıcı bir iş bulacağız. Bu yavrularımızın bakımı için de aileye ilk etapta aylık 2200 TL sosyo-ekonomik destek sağlanması için Aile, Çalış-ma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüze ge-rekli talimatlar verilmiştir.
Aileye gerek maddi gerekse uzman personelimiz tarafından manevi destek sağlanacaktır. Miray ve Ali Asaf’ın büyüyüp babalarına, ülkemize faydalı bir fert olmaları için eğitim hayatlarını da takip edeceğiz. İlçe Kaymakam da bu süreçte daima aile ile irtibat halinde olacak. Buradan halkımıza Covid-19 salgınına karşı daha duyarlı olmaları ve ken-dileri ile sevdiklerinin sağlığı içi tedbirlere eksiksiz riayet etmelerini bir kez daha hatır-latmak istiyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı